szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa MINIMALIZM i EKSPRESJA 

Kategorie wydarzeń:

24.06.2021 - 12:00
16.07.2021 - 18:00

Vinci Art Gallery jest nowym miejscem prezentacji sztuki współczesnej na kulturalnej mapie Polski. Niepowtarzalna przestrzeń galerii usytuowanej na poznańskiej Śródce zachęca do obcowania ze sztuką w wymiarze rzeczywistym, tworząc niezwykłą płaszczyznę relacji dla Twórców i Odbiorców.

Otwarcie galerii rozpoczyna wystawa MINIMALIZM i EKSPRESJA, prezentująca interesujący wybór współczesnego malarstwa abstrakcyjnego reprezentowanego przez grono polskich Artystów różnych nurtów, podejmujących wzajemny dialog poprzez kontrastujące ze sobą style i techniki malarskie. Konfrontacja tych minimalistycznych i ekspresyjnych perspektyw w sztuce abstrakcyjnej stanowi szczególny atut Wystawy.

Wśród prezentowanych prac znajduje się bogaty zbiór abstrakcyjnej różnorodności, poczynając od inspirowanego architekturą, ekspresyjnego rozmachu Łukasza Stokowskiego, poprzez elementy streetartu i abstrakcyjnego ekspresjonizmu spod pędzla Pawła Kina, dynamikę prześwietlonych tonów, zawartą w pracach Natalii Rozmus-Esparza z cyklu Jerozolima, a także synergię kształtów, kolorów, ruchu i emocji w poszukiwaniach Doroty Łapy-Maik z cyklu Przepływy i uroczych, impresyjnych miniaturach Kaprysy oraz Chwile. Linie, kropki, plamy i wyraziste kontrastowe odcięcia inspirowane żywiołami natury w ujęciu Joanny Głażewskiej i Pauliny Leszczyńskiej poprowadzą nas dalej w stronę kontemplacyjnych, oddziałujących kolorem i formą, geometrycznych obrazów-instalacji Katarzyny Środowskiej, aż po minimalistyczne, wysycone pigmentami matowe struktury prac Pawła Koraba Kowalskiego.

Wystawa MINIMALIZM i EKSPRESJA  24.06 – 16.07.2021r.

Szczegóły

Początek:
24.06.2021 - 12:00
Koniec:
16.07.2021 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
http://vinciartgallery.com/aktualnosci/

Organizator

Vinci Art Gallery
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com/

Miejsce wydarzenia

Vinci Art Gallery
Rynek Śródecki 15/2
Poznań, wielkopolskie 61-126 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.