szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa zbiorowa „Share Your Anger”

Kategorie wydarzeń:

01.09.2022
16.10.2022

Dawid Czycz

Galeria ASP w Krakowie i Nocny Art Patrol zapraszają na wystawę zbiorową „Share Your Anger”

Ostatnie kilka lat jest wypełnione narastającymi tragediami zarówno na płaszczyźnie społecznej, politycznej, ekonomicznej, jak i klimatycznej. Niesprawiedliwości dziejące się na naszych oczach wywołują nie tylko smutek, ale także oburzenie – ewokując w artystach i artystkach efekt „świętego gniewu”. Poprzez sztukę twórcy wyrażają kolektywne napięcia, przybliżając odbiorcom wachlarz wspólnych emocji. To właśnie o problemach, z którymi przyszło nam się mierzyć przez ostatnich kilka lat opowie wystawa „Share Your Anger”.

Tytuł został zaczerpnięty z obrazu Dawida Czycza „Share Your Anger”, który powstał podczas pierwszego wiosennego lockdownu w 2020 roku. Na wystawę składają się prace dwudziestu artystów i artystek współczesnych:

  • Marek Chlanda, Monika Chlebek, Bolesław Chromry, Dawid Czycz, Monika Falkus, Wiktor Gałka, Szymon Kobylarz, Kościół Nihilistów, Andrzej Kulig, Agata Kus, Krzysztof Marchlak, Łódź Kaliska, Karol Palczak, Kaja Pilch, Adam Rzepecki, Magdalena Sawicka, Sylwia Solak, Witold Stelmachniewicz, Michał Zawada i Paweł Żukowski.

Koncept wystawy: Mariusz Horanin
Współorganizatorzy wystawy: Nocny Art Patrol i Galeria ASP w Krakowie

Wernisaż odbędzie się 1 września o godz. 20:00 w Galerii ASP w Krakowie (ul. Basztowa 18).

Szczegóły

Początek:
01.09.2022
Koniec:
16.10.2022
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria ASP w Krakowie
ul. Basztowa 18
Kraków, małopolskie 31-157 Poland
+ Google Map
Telefon:
508 996 983
Strona internetowa:
https://galeria.asp.krakow.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.