U progu wiosny warszawski oddział prezentuje ofertę kolejnej Aukcji Młodej Sztuki. Podczas 66 już licytacji z tego cyklu pod młotek trafią 82 prace. Różnorodność tematów i stylistyk pozwoli każdemu kolekcjonerowi sztuki znaleźć coś dla siebie. Niezależnie, czy będzie to uzupełnienie kolekcji, czy też jej początek.
Warto zwrócić uwagę na okładkową kompozycję Małgorzaty Jastrzębskiej (poz. 18. NR 505, 2016), artystki, która w „pryzmatowym” cyklu traktuje kolor jako fizyczną właściwość, przynależną całkowicie do realnego świata, a nie, jak może sugerować prosty podział na figurację i abstrakcję, coś odległego od rzeczywistości. Zagadnienia koloru i widzenia leżą także w polu zainteresowań Magdaleny Solich, laureatki nagród i uczestniczki wielu wystaw (poz. 2. Bez tytułu, 2016-2017) Skłaniającym się jednak ku realizmowi można polecić nastrojowy pejzaż Macieja Szynala (poz. 81. Późną jesienią, 2016) czy portowy widok pędzla Michała Janickiego (poz. 23. Low tide Port Isaac, 2017). Uwadze nie może umknąć ekspresyjna w formie i kolorze kompozycja Mikołaja Czechowskiego (6. Kolacja, 2016). Miłośnikom surrealistycznych wizji przypadnie do gustu praca Alicji Kogut (poz. 32. Gra muzyka, 2015).
66 AUKCJA MŁODEJ SZTUKI
TERMIN aukcji: 9 marca, czwartek, 2017, godz. 19.00
MIEJSCE aukcji: Sopocki Dom Aukcyjny, Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56
Kontakt: 22 828 96 98, 603 949 004
e-mail: mlodasztuka@sda.pl
fot. (góra) Mateusz Maliborski, Muzeum LVI, 2017, olej, płótno, 110 x 130 cm, sygn. na odwrocie, źródło: materiały prasowe organizatora