szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej – FaceToFaceArt Artekspozycje -Brazy Wilkonia 2
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa malarstwa Andrzeja Mierzejewskiego w Galerii Mostra

Kategorie wydarzeń:
,

11.12.2017 - 12:00
31.12.2017 - 18:00

Galeria Mostra ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę malarstwa Andrzeja Mierzejewskiego. Potrwa ona do końca grudnia. Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00.

Andrzej Mierzejewski urodził się 20 czerwca 1915 r. w Zakopanem, zmarł 25 grudnia 1982 roku w Warszawie. Był synem malarza Jacka Mierzejewskiego, bratem Jerzego Mierzejewskiego, również artysty. W latach 1935-1939 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Mieczysława Kotarbińskiego. Przez całe życie był artystą niezależnym, poszukującym własnych ścieżek twórczego wyrazu. Dzięki temu zdołał stworzyć wiele niepowtarzalnych prac, będących swoistymi krajobrazami wewnętrznymi artysty.

Obcowanie z pracami Andrzeja Mierzejewskiego jest podróżą emocjonalną, wiodącą przez osobiste, symboliczne wizualizacje odczuć związanych z byciem w świecie, często nawiązujących do trudnych wspomnień m.in. okresu wojennego. Dotykają tematów tak istotnych dla człowieka, jak miłość, narodziny i śmierć, strach, radość bycia, samotność i doświadczenie spotkania z drugim człowiekiem. Wszystko to przejawia się na obrazach Andrzeja Mierzejewskiego z perspektywy „ja” jako centrum i źródło wszelkich doświadczeń.

Malarstwo to sztuka bardzo trudna, wymagająca wiele pracy i wyrzeczeń – mówi artysta. – Z sumy wrażeń i silnych przeżyć skonfrontowanych z rzeczywistością, przetransponowanych na język malarski – powstaje idea plastyczna, która wyraża się czystą formą i staje się celem samym w sobie. Z tego wynika jedność formy i treści.

Dzięki wrażliwej osobowości i nieskrępowanym artystycznym poszukiwaniom, jego sztuka stała się niezwykłym wyrazem osobowości opowiedzianej dojrzałym językiem malarskim.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 grudnia 2017 r. w Galerii Mostra w Warszawie.

fot. góra: Kompozycja, 1981 r.; źródło: Galeria Mostra

Rynekisztuka.pl

Szczegóły

Początek:
11.12.2017 - 12:00
Koniec:
31.12.2017 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,

Miejsce

Galeria MOSTRA
ul. Limanowskiego 11M
Warszawa, mazowieckie 02-943 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.mostra.pl
MENU: