szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Rekomendacje

Gorąco polecam, ponieważ sama miałam wielką przyjemność uczestniczyć podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w kursach organizowanych przez renomowane Wydawnictwo i Portal Rynek i Sztuka.

Świat i Rynek sztuki, Inwestowanie w sztukę współczesną, Tworzenie kolekcji na lata, Budowanie marki artysty – to znakomite propozycje profesjonalnych, certyfikowanych szkoleń, których formuła oparta jest na poruszeniu najważniejszych zagadnień i mechanizmów rządzących światem sztuki. Prowadzącymi są wybitni eksperci, kolekcjonerzy i specjaliści związani z rynkiem sztuki, obrotem dziełami sztuki, historycy sztuki i prawnicy, których do współpracy zaprosiła pomysłodawczyni i organizatorka Anna Niemczycka-Gottfried.

Kursy są przygotowane bardzo profesjonalnie, a Organizatorzy zadbali o program poruszający wszystkie najważniejsze zagadnienia, na każdym etapie służąc wiedzą i pomocą. Wielkim plusem jest nauka w kameralnych grupach, umożliwiająca naukę w przyjaznej, otwartej atmosferze, oraz bezpośredni kontakt z ekspertami.

Osobiście uważam, że bardzo brakowało na naszym rodzimym rynku takiej formuły dla nas, osób z branży - artystów, kuratorów, galerzystów, marszandów, kolekcjonerów.

Polecam szkolenia Pani Ani ze względu na profesjonalizm i ogrom wiedzy, którą możemy otrzymać jako kursanci.

Sylwia Krzemianowska

„Świat i rynek sztuki” to kurs, który ukończyłam z przyjemnością i z pełnym przekonaniem mogę polecić wszystkim zainteresowanym poznaniem zachowań uczestników polskiego, ale też i światowego rynku sztuki, regulacji, relacji i mechanizmów jakimi ów rynek się rządzi. Warte podkreślenia jest to, że kurs ma bardzo praktyczny charakter, wykładowcy to osoby na co dzień działające na tym rynku, chętnie dzielące się swoją wiedzą i doświadczeniem z kursantami. Myślę, że ten kurs jest przydatny zarówno dla tych, którzy chcą kupować sztukę, bądź już ją kupują, jak i dla tych, którzy zamierzają ją sprzedawać. Używając języka biznesu można powiedzieć, że relacja ceny do jakości kursu jest bardzo korzystna, co rzecz jasna wzmacnia satysfakcję z uczestnictwa w nim.

Mira Fronczek

Chcąc podziękować za możliwość uczestnictwa w zorganizowanym i przeprowadzonym przez Portal Rynek i Sztuka szkoleniu online „Świat i rynek sztuki”, będącym podstawowym kompendium wiedzy z zakresu funkcjonowania aktualnego art world’u, pragnę powiedzieć, że przygotowany kurs stanowi niezwykle ciekawą propozycję dla wszystkich osób, które zarówno zawodowo jak i hobbistycznie związane są z kolekcjonowaniem, handlem sztuką oraz aktywnie uczestniczą w szeroko pojętym tzw. sektorze kultury. Ponadto chciałbym zwrócić uwagę na sam program szkolenia. Podzielenie materiału na poszczególne bloki tematyczne, prowadzone przez zaproszonych specjalistów z danej dziedziny i omawiane podczas kilkugodzinnych sesji, odbywających się w kolejnych dniach kursu, pozwalają uczestnikom nie tylko na spokojne zapoznanie się z materiałem, ale również na analizę nowych treści z posiadaną już wiedzą. W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymują szeroki zakres informacji teoretycznych porządkujących wiele istotnych kwestii oraz konkretne narzędzia i sposoby ich wykorzystania w dalszej pracy związanej z budowaniem kolekcji sztuki, obrotem dziełami sztuki czy prowadzeniem działań marketingowych. W tym miejscu warto podkreślić, że wszystkie przywoływane na szkoleniu przykłady związane z funkcjonowaniem polskiego i światowego rynku dzieł sztuki - oparte na doświadczeniu zawodowym zaproszonych ekspertów, w prosty i ciekawy sposób przedstawiały tajniki współczesnego art world’u.
Tym samym uważam kurs „Świat i rynek sztuki”, za obowiązkowy dla każdej osoby, która jest związana lub zamierza budować swoją ścieżkę kariery w sektorze kultury.

Łukasz Wiącek

Świat i Rynek Sztuki to pozwalające nabyć szeroką wiedzę z zakresu sztuki współczesnej kursy, nastawione zarówno na odbiorcę rozpoczynającego swoją przygodę ze sztuką, jak i dla kogoś, kto pragnie usystematyzować swoją wiedzę. Kurs pozwala zapoznać się ze specjalistyczną terminologią rynku sztuki i oferuje wprowadzenie do struktur upowszechniania sztuki. Analizuje ludzi, instytucje i organizacje, które tworzą biznes artystyczny. Od przedstawienia funkcjonowania największych domów aukcyjnych w Polsce, najciekawsze kolekcje sztuki współczesnej, aż po międzynarodowe targi sztuki. Pomaga zrozumieć i zidentyfikować zagrożenia i wyzwania, które przyczyniają się do stale zmieniającego się charakteru komercyjnego świata sztuki. Wciągające cotygodniowe spotkania z ludźmi, którzy pomogli zbudować rynek sztuki współczesnej w Polsce i tymi, którzy obecnie są na jego czele. Jest to praktyczny przewodnik po różnych możliwościach w świecie sztuki. Daje możliwość poznania technik identyfikacji “dobrej sztuki”. Kurs obejmuje wywiady z wieloma czołowymi specjalistami w dziedzinie sztuki, którzy dzielą się spostrzeżeniami na temat własnych trajektorii kariery i sugestiami dla studentów. Kurs zabiera nas za kulisy świata sztuki, aby uczyć się od najlepszych profesjonalistów w dziedzinie sztuki. Idealny dla początkujących kolekcjonerów, dealerów lub zwyczajnie tych, których interesuje rynek sztuki. Zmaksymalizowana elastyczność udziału w kursach (wykłady są nagrywane), pozwala na odtworzenie zajęć w dowolnej dla nas porze. Wciągające zajęcia, z ciekawymi prezentacjami, z tygodnia na tydzień pozwalają uczestnikom podejść do sztuki z wiedzą i pewnością potrzebną do odniesienia sukcesu na rynku sztuki.

Jagoda Łagiewska

Odbyłem kilka kursów organizowanych przez portal rynekisztuka.pl. Wiedza, która powziąłem skłoniła mnie do inwestycji na tym rynku.
Kursy zostały bardzo sprawnie zorganizowane. Niewątpliwą zaletą jest wiedza pozyskiwana od praktyków rynku: marchandów, szefów galerii i samych kolekcjonerów.

Z pewnością porządkuje zdobywaną mimochodem wiedzę w struktury, które pomagają bardziej świadomie kolekcjonować. Wart polecenia.

Mariusz Bielak

Bogaty program kursu „Świat i Rynek Sztuki” organizowanego przez Wydawnictwo Rynek i Sztuka zachęcił do mnie do udziału i pozostawił solidne podstawy do zrozumienia sztuki współczesnej, szczególnie w kontekście jej rozwoju w Polsce. Kurs stanowił kompleksowe podsumowanie tej złożonej problematyki. Prezentacje, które odbywały się w trakcie kursu, były przygotowane na najwyższym poziomie, przez znakomitych ekspertów i pasjonatów, z którymi spotkania były prawdziwą przyjemnością i studnią wiedzy. Praktyczny wymiar tych zajęć nie w sposób zastąpić lekturą choćby najbardziej wyczerpującego temat podręcznika. Polecam udział w tym unikatowym kursie wszystkim zainteresowanym sztuką (nie tylko współczesną).

Michaela Towpik
Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.