szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Rekomendacje

Gorąco polecam, ponieważ sama miałam wielką przyjemność uczestniczyć podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w kursach organizowanych przez renomowane Wydawnictwo i Portal Rynek i Sztuka.

Świat i Rynek sztuki, Inwestowanie w sztukę współczesną, Tworzenie kolekcji na lata, Budowanie marki artysty – to znakomite propozycje profesjonalnych, certyfikowanych szkoleń, których formuła oparta jest na poruszeniu najważniejszych zagadnień i mechanizmów rządzących światem sztuki. Prowadzącymi są wybitni eksperci, kolekcjonerzy i specjaliści związani z rynkiem sztuki, obrotem dziełami sztuki, historycy sztuki i prawnicy, których do współpracy zaprosiła pomysłodawczyni i organizatorka Anna Niemczycka-Gottfried.

Kursy są przygotowane bardzo profesjonalnie, a Organizatorzy zadbali o program poruszający wszystkie najważniejsze zagadnienia, na każdym etapie służąc wiedzą i pomocą. Wielkim plusem jest nauka w kameralnych grupach, umożliwiająca naukę w przyjaznej, otwartej atmosferze, oraz bezpośredni kontakt z ekspertami.

Osobiście uważam, że bardzo brakowało na naszym rodzimym rynku takiej formuły dla nas, osób z branży - artystów, kuratorów, galerzystów, marszandów, kolekcjonerów.

Polecam szkolenia Pani Ani ze względu na profesjonalizm i ogrom wiedzy, którą możemy otrzymać jako kursanci.

Sylwia Krzemianowska

„Świat i rynek sztuki” to kurs, który ukończyłam z przyjemnością i z pełnym przekonaniem mogę polecić wszystkim zainteresowanym poznaniem zachowań uczestników polskiego, ale też i światowego rynku sztuki, regulacji, relacji i mechanizmów jakimi ów rynek się rządzi. Warte podkreślenia jest to, że kurs ma bardzo praktyczny charakter, wykładowcy to osoby na co dzień działające na tym rynku, chętnie dzielące się swoją wiedzą i doświadczeniem z kursantami. Myślę, że ten kurs jest przydatny zarówno dla tych, którzy chcą kupować sztukę, bądź już ją kupują, jak i dla tych, którzy zamierzają ją sprzedawać. Używając języka biznesu można powiedzieć, że relacja ceny do jakości kursu jest bardzo korzystna, co rzecz jasna wzmacnia satysfakcję z uczestnictwa w nim.

Mira Fronczek

Chcę podziękować za możliwość uczestnictwa w zorganizowanym i przeprowadzonym przez Portal Rynek i Sztuka szkoleniu online „Świat i rynek sztuki”, będącym podstawowym kompendium wiedzy z zakresu funkcjonowania aktualnego art world’u, pragnę powiedzieć, że przygotowany kurs stanowi niezwykle ciekawą propozycję dla wszystkich osób, które zarówno zawodowo jak i hobbistycznie związane są z kolekcjonowaniem, handlem sztuką oraz aktywnie uczestniczą w szeroko pojętym tzw. sektorze kultury. Ponadto chciałbym zwrócić uwagę na sam program szkolenia. Podzielenie materiału na poszczególne bloki tematyczne, prowadzone przez zaproszonych specjalistów z danej dziedziny i omawiane podczas kilkugodzinnych sesji, odbywających się w kolejnych dniach kursu, pozwalają uczestnikom nie tylko na spokojne zapoznanie się z materiałem, ale również na analizę nowych treści z posiadaną już wiedzą. W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymują szeroki zakres informacji teoretycznych porządkujących wiele istotnych kwestii oraz konkretne narzędzia i sposoby ich wykorzystania w dalszej pracy związanej z budowaniem kolekcji sztuki, obrotem dziełami sztuki czy prowadzeniem działań marketingowych. W tym miejscu warto podkreślić, że wszystkie przywoływane na szkoleniu przykłady związane z funkcjonowaniem polskiego i światowego rynku dzieł sztuki - oparte na doświadczeniu zawodowym zaproszonych ekspertów, w prosty i ciekawy sposób przedstawiały tajniki współczesnego art world’u.
Tym samym uważam kurs „Świat i rynek sztuki”, za obowiązkowy dla każdej osoby, która jest związana lub zamierza budować swoją ścieżkę kariery w sektorze kultury.

Łukasz Wiącek

Świat i Rynek Sztuki to pozwalające nabyć szeroką wiedzę z zakresu sztuki współczesnej kursy, nastawione zarówno na odbiorcę rozpoczynającego swoją przygodę ze sztuką, jak i dla kogoś, kto pragnie usystematyzować swoją wiedzę. Kurs pozwala zapoznać się ze specjalistyczną terminologią rynku sztuki i oferuje wprowadzenie do struktur upowszechniania sztuki. Analizuje ludzi, instytucje i organizacje, które tworzą biznes artystyczny. Od przedstawienia funkcjonowania największych domów aukcyjnych w Polsce, najciekawsze kolekcje sztuki współczesnej, aż po międzynarodowe targi sztuki. Pomaga zrozumieć i zidentyfikować zagrożenia i wyzwania, które przyczyniają się do stale zmieniającego się charakteru komercyjnego świata sztuki. Wciągające cotygodniowe spotkania z ludźmi, którzy pomogli zbudować rynek sztuki współczesnej w Polsce i tymi, którzy obecnie są na jego czele. Jest to praktyczny przewodnik po różnych możliwościach w świecie sztuki. Daje możliwość poznania technik identyfikacji “dobrej sztuki”. Kurs obejmuje wywiady z wieloma czołowymi specjalistami w dziedzinie sztuki, którzy dzielą się spostrzeżeniami na temat własnych trajektorii kariery i sugestiami dla studentów. Kurs zabiera nas za kulisy świata sztuki, aby uczyć się od najlepszych profesjonalistów w dziedzinie sztuki. Idealny dla początkujących kolekcjonerów, dealerów lub zwyczajnie tych, których interesuje rynek sztuki. Zmaksymalizowana elastyczność udziału w kursach (wykłady są nagrywane), pozwala na odtworzenie zajęć w dowolnej dla nas porze. Wciągające zajęcia, z ciekawymi prezentacjami, z tygodnia na tydzień pozwalają uczestnikom podejść do sztuki z wiedzą i pewnością potrzebną do odniesienia sukcesu na rynku sztuki.

Jagoda Łagiewska

Odbyłem kilka kursów organizowanych przez portal rynekisztuka.pl. Wiedza, która powziąłem skłoniła mnie do inwestycji na tym rynku.
Kursy zostały bardzo sprawnie zorganizowane. Niewątpliwą zaletą jest wiedza pozyskiwana od praktyków rynku: marchandów, szefów galerii i samych kolekcjonerów.

Z pewnością porządkuje zdobywaną mimochodem wiedzę w struktury, które pomagają bardziej świadomie kolekcjonować. Wart polecenia.

Mariusz Bielak

Bogaty program kursu „Świat i Rynek Sztuki” organizowanego przez Wydawnictwo Rynek i Sztuka zachęcił do mnie do udziału i pozostawił solidne podstawy do zrozumienia sztuki współczesnej, szczególnie w kontekście jej rozwoju w Polsce. Kurs stanowił kompleksowe podsumowanie tej złożonej problematyki. Prezentacje, które odbywały się w trakcie kursu, były przygotowane na najwyższym poziomie, przez znakomitych ekspertów i pasjonatów, z którymi spotkania były prawdziwą przyjemnością i studnią wiedzy. Praktyczny wymiar tych zajęć nie w sposób zastąpić lekturą choćby najbardziej wyczerpującego temat podręcznika. Polecam udział w tym unikatowym kursie wszystkim zainteresowanym sztuką (nie tylko współczesną).

Michaela Towpik

Kursy organizowane przez RYNEK I SZTUKA - "Inwestowanie w sztukę współczesną" oraz "Świat i rynek sztuki" to dobrze przygotowana dawka wartościowej i praktycznej wiedzy nie tylko o nurtach i artystach, to nawigacja po sztuce współczesnej, jej graczach, mechanizmach rynku sztuki, prawie i zasadach funkcjonowania. Zajęcia prowadzą specjaliści i praktycy, którzy w interesujący sposób dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Polecam zarówno dla zdobycia jak i ugruntowania i zaktualizowania posiadanej wiedzy.

Monika Pietrzak, marszand

Anna Niemczycka-Gottfried to profesjonalizm i doświadczenie, ceniona i charyzmatyczna promotorka sztuki i artystów. To pomysłodawczyni i twórca profesjonalnych kursów dla rynku sztuki oraz dla samych artystów. Jesienią 2021 roku miałam przyjemność wzięcia udziału w kursie „Budowanie marki artysty”, który serdecznie polecam. Program kursu jest tak ułożony, aby każdy uczestnik mógł zapoznać się ze wszystkimi istotnymi aspektami bycia artystą. Polecam każdemu, kto myśli poważnie o swojej pasji tworzenia. Na kursie można poznać od podstaw sposoby budowania wartości w świecie sztuki, pracy ze sobą oraz możliwości wyboru strategii rozwoju kariery. Grono wyselekcjonowanych specjalistów doradza i dzieli się doświadczeniem w każdej istotnej dla artysty dziedzinie. Od ogólnego spojrzenia na rynek sztuki i różnorodnych historii sukcesu w świecie sztuki, wchodzimy coraz głębiej - poprzez konkretne sposoby pracy ze sobą, wybranie właściwej dla samego siebie strategii rozwoju kariery i możliwości promocji aż do technicznych wykładów dotyczących obecności w mediach społecznościowych czy tajników umów właściwych dla artystów. Twórcza wymiana myśli z uczestnikami kursu jest wartością samą w sobie. Całość zakończona inspirującym spotkaniem uczestników podczas Warszawskich Targów Sztuki, zwieńczonym uroczystym rozdaniem certyfikatów. Słowem: pasja i twórcza energia. Serdecznie polecam.

Katarzyna Wasilewska

Rewelacyjny kurs, prowadzony przez specjalistów, który w interdyscyplinarny sposób obejmuje zagadnienia rynku sztuki. Wiele przykładów, odnośników i rekomendacji, które pomogą dodatkowo poszerzyć wiedzę. Jestem bardzo zadowolona!

opinia kursantki

Żaden kurs nie dał mi tyle satysfakcji co ten. Kierowany do miłośników i sympatyków sztuki. Dla tych, którzy wiedzą już dużo oraz dla raczkujących w temacie inwestowania i kolekcjonowania obiektów. Warty polecenia :)

opinia kursanta

Kurs "Świat i rynek sztuki" stanowi ofertę profesjonalnego kursu zdalnego z zakresu dzieł minionych epok oraz sztuki współczesnej. Prezentuje w ujęciu mikro oraz globalnym polskich artystów. W ramach omawianego przedsięwzięcia zobrazowano procesy organizowania kultury w instytucjach. Atutem jest zawarcie aspektów prawnych inwestycji oraz najnowszych danych. Zawiera przydatne odniesienia, aktualne informacje o artystach, dziełach. Walorem kursu jest czynnik ekspercki. Edycję 2022 polecam zwłaszcza dla początkujących kolekcjonerów, entuzjastów i znawców design, plastyki, kierunków artystycznych z aspiracjami konkursowymi w zakresie sztuki wizualnej.

Wioletta Osowska

Najlepszy kurs na rynku. Polecam!

opinia kursanta

Kurs „Świat i Rynek Sztuki” organizowany przez Wyd. Rynek i Sztuka to podany „w pigułce” niezbędnik wiedzy z zakresu funkcjonowania rynku sztuki - w Polsce jak i w ujęciu międzynarodowym. Polecam go każdemu, kto chciałby poznać i zrozumieć szeroko rozumiany „świat sztuki”. Podczas cotygodniowych wykładów prezentowane są zagadnienia obejmujące organizację, zasady działania i mechanizmy rządzące tym bardzo specyficznym środowiskiem. Każde spotkanie to kolejny stopień wtajemniczenia w istotę złożonej problematyki związanej z rynkiem sztuki. Jednocześnie przystępna i przemyślana forma prowadzonych zajęć pozwala na systematyczne porządkowanie i i utrwalanie zdobywanej wiedzy. O wyjątkowej jakości kursu świadczy również profesjonalny dobór prowadzących wykłady specjalistów- doradców, kolekcjonerów, historyków sztuki czy prawników. Wartością dodaną są niewielkie grupy, co sprzyja swobodnej atmosferze i ułatwia nawiązywanie relacji pomiędzy uczestnikami. Podsumowując, bardzo dobry kurs, o wysokim poziomie merytorycznym, podany w klarowny i komunikatywny sposób. Spełnił wszystkie moje oczekiwania, gorąco polecam!

Alicja

Bardzo ciekawy kurs, który pozwolił mi poszerzyć wiedzę dotyczącą rynku sztuki w Polsce i na świecie oraz dał mi wiekszą pewność siebie w inwestowaniu w sztukę.

opinia kursanta

Kursy poszerzają wiedzę o sztuce, merytoryczne wykłady kompetentnych wykładowców.

opinia kursanta

Kurs "Świat i rynek sztuki" był nie tylko interesujący merytorycznie, ale także doskonale zorganizowany. Każdy wykład poprowadzony był przez uznanego eksperta i poparty prezentacją. Formuła online pozwala na swobodne uczestnictwo z dowolnego miejsca. Zdecydowanie polecam!

Ada

Kurs prowadzony w sposób bardzo profesjonalny i niezależny. Niesamowita i szeroka wiedza. Ciekawe i intrygujące dyskusje z wykładowcami i kursantami. Kurs jedyny w swoim rodzaju na polskim rynku. Gwarantuje bezpośredni dostęp, w jednym miejscu do najlepszych ekspertów i praktyków na rynku sztuki. Zanim kupisz/wylicytujesz jakiekolwiek dzieło sztuki, warto zainwestować w swoją wiedzę, bo to największa wartość i pozwoli cieszyć się świadomym zakupem.

opinia kursanta

Kurs dostarczył mi wiedzy na temat narzędzi do samodzielnego badania rynku sztuki.

opinia kursanta
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.