szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MWW
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rafał Olbiński | plakaty

Kategorie wydarzeń:

30.07.2019 - 10:00
29.09.2019 - 18:00

W krakowskim Pałacu Sztuki obejrzeć możemy plakaty Rafała Olbińskiego – znanego malarza, projektanta, ilustratora.

Jest on laureatem ponad 150 nagród, złotych i srebrnych medali od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles oraz Klubu Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku. W 1994 roku otrzymał międzynarodowego Oscara za Najbardziej Znaczący Plakat Roku, Prix Savignac w Paryżu oraz nagrodę czasopisma Creative Review w Londynie za najlepszą brytyjską ilustrację. Jego dzieła pokazywano m.in. na na pokazach w Grand Central Terminal w ramach obchodów Dnia Ziemi w Nowym Jorku. W programie znalazły się prace takich artystów jak: Andy Warhol, Keith Haring, Robert Rauschenberg czy Roy Lichtenstein. W 2002 roku miasto Fondi we Włoszech przyznało Olbińskiemu nagrodę Divina Giulia za wybitny wkład w sztukę współczesną.

Artysta urodził się w Polsce, tutaj też studiował – ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Wykładał na na Uniwersytecie Temple w Filadelfii i na prestiżowej School of Visual Arts w Nowym Jorku.

Ilustracje Rafała Olbińskiego pojawiły się na okładkach lub w artykułach takich czasopism jak: Newsweek, The New York Times, Time, New Yorker, Business Week, Der Spiegel, Playboy, Omni  i Atlantic Monthly. Projektuje on też murale i okładki płyt CD.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał mu też najwyższą nagrodę w dziedzinie sztuki – złoty medal „Gloria Artis”. W 2012 roku odznaczono go prestiżowym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne. Prace Olbińskiego znajdują się w kolekcjach tak prestiżowych instytucji jak m.in.: Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, The National Arts Club w Nowym Jorku, Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w Japonii, Europie i USA.

 

Szczegóły

Początek:
30.07.2019 - 10:00
Koniec:
29.09.2019 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Pałac Sztuki w Krakowie
Plac Szczepański 4
Kraków, 31-011 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://palac-sztuki.krakow.pl/muzea/palac-sztuki/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.