szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Świeża krew” – trzeci przegląd młodej sztuki w Galerii Sztuki Socato

Kategorie wydarzeń:

27.09.2013 - 20:00
31.10.2013 - 20:00

Już po raz trzeci Galeria Socato dotlenia krwiobieg sztuki organizując ogólnopolski konkurs: Przegląd Młodej Sztuki „ŚWIEŻA KREW”. Zeszłoroczna edycja podniosła ciśnienie układu artystycznego solidną porcją energii, wigoru i koloru. Także w tym roku zobaczymy wybrane prace malarskie wschodzących twórców z całej Polski.

patronat rynekisztuka.plPrzegląd to ogólnopolski konkurs dla absolwentów studiów magisterskich z 2012/13 r. wyższych uczelni artystycznych połączony z wystawą pokonkursową. Przegląd dla artystów jest szansą na udział w ciekawej zbiorowej wystawie, w gronie rówieśników, w Europejskiej Stolicy Kultury 2016, w dobrym miejscu z życzliwą i otwartą publicznością. I jest naprawdę świeży! Wystawa już we wrześniu, na otwarcie nowego sezonu. Dla Publiczności jest to doskonała okazja, by przekonać się „co piszczy” w sztuce i przekonać się, jak różnorodna może być sztuka jednego pokolenia.

Wybrane w tym roku prace pokazują nowe oblicze młodej sztuki – w odwrocie jest kolor, popartowski „look” – młodzi artyści penetrują mniej oczywiste rejony. Znikają miejskie, towarzyskie klimaty, na ich miejscu pojawiają się wnikliwe portrety samotnych bohaterów, podszyte niepokojem reminiscencje surowego pejzażu, gorzki humor. Twórcy eksperymentują z formą, zaskakują dyscypliną i poważnym brzmieniem prac.

Spośród prawie 200 prac zgłoszonych przez 57 artystów wybraliśmy następujące osoby do udziału w konkursowej wystawie: Celek Katarzyna, Czarnecki Bartosz, Gierlak Łukasz, Górska Iwona, Jakubczak Marcin, Kolanko Piotr, Kolerski Adrian, Kus Agata, Nowicki Krzysztof, Piotrowska Agnieszka, Sitarz-Pietrzak Hanna, Słowik Piotr, Szostak Natalia, Wildeman Mariusz.

Malarstwo ma się dobrze we Wrocławiu – obok biennale nowych mediów WRO oraz przeglądu interdyscyplinarnego Survival – to właśnie malarstwo cieszy się we Wrocławiu szczególnym uznaniem, co pokazują trzy malarskie konkursy: ekspercki Konkurs im. Gepperta, który w tym roku wraca do malarskich tradycji pod hasłem „Uwaga: Malarstwo”, debiutujące w tym roku akademickie „Postawy” oraz ogólnopolski konkurs „Świeża Krew”, który od początku koncentruje się na malarstwie. Organizator „Świeżej Krwi” – Galeria Sztuki SOCATO od początku swojego istnienia konsekwentnie promuje malarstwo – każdą kolejną wystawą stara się udowodnić, że dialog współczesnego odbiorcy ze sztuką jest możliwy nie tylko via nowe technologie, ale także przez klasyczne malarstwo. Wierzymy, że malarstwo – to odręczne działanie twórcy – jest bliskie człowiekowi, potrafi wzruszać, wciągać, fascynować. Doceniamy artystów, którzy podążają własną drogą bez oglądania się na aktualne trendy i mody, bo wśród wielu działań sztukopodobnych ich twórczość brzmi czysto i wiarygodnie.

Drukowanie

„ŚWIEŻA KREW” – drugi przegląd młodej sztuki w Galerii Socato

Wrocław – miasto spotkań. To nie reklamowy slogan – we Wrocławiu rzeczywiście czekamy na artystów z innych ośrodków kultury, czekamy na ich sztukę, a przede wszystkim na kolejną odsłonę malarskich konkursów.

NAGRODY:

  • Grand Prix – Jury przyzna nagrodę w postaci honorarium autorskiego w wysokości 5000 zł brutto. Praca nagrodzona Grand Prix przechodzi na własność fundatora nagrody – Kancelarii Olesiński&Wspólnicy i będzie prezentowana w siedzibie Kancelarii we Wrocławiu z informacją o nagrodzie.
  • Nagroda Publiczności – tradycyjnie goście wernisażu przyznają swoją nagrodę ufundowaną przez Sklepplastyczny.pl (bon o wartości 500 zł na zakupy w sklepplastyczny.pl)
  • Nagroda SARP o/Wrocław – Stowarzyszenie Architektów przyzna nagrodę w postaci publikacji o wybranym artyście w Katalogu DOFA’13 (katalog towarzyszący Dolnośląskiemu Festiwalowi Architektury organizowanemu przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich)
  • *Jury może przyznać Wyróżnienia Honorowe

Szczegóły

Początek:
27.09.2013 - 20:00
Koniec:
31.10.2013 - 20:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Socato
pl. Solny 11
Wrocław, 50-061 Polska
Telefon:
+48 530 510 846

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.