szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4 Warsztaty AM online
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsaw by Art Festiwal

Kategorie wydarzeń:

20.09.2019 - 11:00
30.09.2019 - 21:00

Już po raz trzeci odbędzie się WarsawByArt, cykliczne wydarzenie kulturalne powstałe z inicjatywy właścicieli i kuratorów warszawskich galerii sztuki.

Udział wezmą w nim galerie prywatne i publiczne oraz instytucje związane z kulturą. Wspólnym celem jest promocja sztuki współczesnej oraz wzbogacenie życia kulturalnego stolicy, budowanie jej wizerunku jako metropolii bogatej kulturowo oraz wzmacnianie jej konkurencyjności w Europie.

Podczas weekendu 20–22 września 2019 galerie: Agra Art NOVA, Apteka Sztuki, Galeria aTAK, Austriackie Forum Kultury, CPK Praga Południe, Ether, Fundacja Skarbnica Sztuki, Grafiki i Plakatu, Galeria TEST, Grafiteria, Korekta, Milano, Piękna Gallery, Pragaleria, PROM Kultury Saska Kępa, Węgierski Instytut Kultury im. Balassiego, Wejman Gallery i T3 – otwarte będę w godzinach 11–21, a każda z nich, oprócz wystaw, zaoferuje gościom spotkania z artystami, kuratorami i właścicielami a także wydarzenia specjalne, takie jak: wernisaże, happeningi, pokazy, projekcje filmów i dyskusje panelowe.

Tegoroczną edycję uświetnią też takie wydarzenia jak wykłady i dyskusje (Marianna Otmianowska – Zastępca dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie; Lidia Stefanowska – Dyrektor Zbiorów Bankowych, która jest pomysłodawcą modelu działania Kolekcji Sztuki PKO Banku Polskiego; kolekcjoner, Krzysztof Musiał; Paweł Kowalewski – artysta, założyciel legendarnej Gruppy, ikona polskiej sztuki lat 80), przemówienie inauguracyjne Ministra Kultury Szwajcarii Yves’a Fischera. Poruszone zostaną tematy dotyczące kolekcjonerstwa i odpowiedzialności państwa w kwestii obejmowania protektoratem kolekcji i ich wspierania.

WarsawByArt w swoim założeniu jest projektem otwartym i osiągnął cel, którym było wpisanie się w stały kalendarz imprez kulturalnych Warszawy – podkreśla Katarzyna Haber, kuratorka i pomysłodawczyni WarsawByArt.

 

Szczegóły

Początek:
20.09.2019 - 11:00
Koniec:
30.09.2019 - 21:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
www.warsawbyart.com

Miejsce

Warsaw by Art
Warszawa, Polska + Google Map
Strona internetowa:
https://warsawbyart.com/pl

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.