szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsaw off ART 2018

Kategorie wydarzeń:

22.09.2018 - 12:00
23.09.2018 - 20:00

Warsaw off ART

Nowa impreza artystyczna, na mapie wydarzeń kulturalnych będąca oddolną inicjatywą samych artystów warszawskich.

W wydarzeniu uczestniczy 13 warszawskich twórców, którzy w dniach 22-23 września w godzinach 12:00-20:00, otworzą dla szerokiej publiczności podwoje swoich pracowni. Zaangażowani w tę inicjatywę to: młodzi absolwenci warszawskiej ASP, artyści zagraniczni działający w naszym mieście oraz twórcy z dorobkiem i ugruntowaną pozycją na rynku sztuki. Wszyscy oni reprezentują, różnorodne, ciekawe i oryginalne postawy artystyczne sztuk wizualnych.

Artyści biorący udział w wydarzeniu:

Edyta Dzierż
Dorota Borowska
Piotr Ambroziak
Magdalena Kobieracka
Michał Mroczka
Nikodem Baiser
Zuzanna Grochowska
Hakan Bakir
Wojciech Kowalczyk
Monika Misztal
Paweł Zakrzewski
Adam Machnio
Anna Kalwajtys

Od lat, na warszawskim rynku działają galerie, które ożywiają przestrzeń miasta komercyjną sztuką. Zapominamy jednak, że głównym dostawcą krwiobiegu sztuki jest sam artysta, jego żywa postawa i ciężka praca nad samym sobą. Istotą bycia artystą są ciągłe wybory pomiędzy sztuką a konwencjonalnym życiem. Konsekwentne podążanie pod prąd, wbrew modnym kierunkom artystycznym czy wydarzeniom politycznym.

Oglądając gotowe dzieła w galeriach publiczność nie widzi, że artysta od mroków piwnicy po duszny strych, eksperymentuje z dziełem materii, pośród wojny umysły czy zamętu istnienia. Na komercyjnym rynku sztuki brakuje tego wszystkiego, co napędza krwiobieg warszawskich galerii. Można odczuć niedostatek pracowni artystów, pokazywania procesów twórczych i granic sztuki. Pól eksperymentów oraz miejsc żywej artystycznej wypowiedzi.

Dlatego, w dniach 22-23 września tego roku, otwieramy szeroko pracownie artystyczne dla publiczności. Pomysł jest bardzo aktualny od lat, od Otwartych Pracowni w całej Polsce i na świecie po łódzką Otwartą Wystawę.

Chcemy pokazać, jak powstaje sztuka oraz dać możliwość bezpośredniego kontaktu z artystą i jego polem działań artystycznych.Pracownie wybrane przez naszą radę artystyczną, agorę sztuki, prezentują różne jej pola i skrajne postawy. To niepowtarzalny czas, by zobaczyć gorące serca pompujące krew w krwiobiegu sztuki.

Warsaw off ART to impreza cykliczna, która każdego roku wiosną i jesienią otwiera pracownie artystów dla publiczności, pokazując różnorodne postawy artystyczne.

http://www.warsawoffart.pl
https://www.facebook.com/warsawoffart/

 

Rynek i Sztuka patronuje przedsięwzięciu.

Rynek i Sztuka - logotyp

Szczegóły

Początek:
22.09.2018 - 12:00
Koniec:
23.09.2018 - 20:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
http://www.warsawoffart.pl

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.