szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa IMAGINE Vinci Art Gallery

Kategorie wydarzeń:

19.03.2022 - 12:00
02.04.2022 - 18:00

Natalia Rozmus-Esperza

W marcu Vinci Art Gallery zaprasza na wystawę IMAGINE prezentującą najnowszy cykl prac Natalii Rozmus-Esparza przedstawiający motywy krajobrazów i architektury amerykańskiej, w których Artystka za pomocą barwnych plam ujmuje relację światła, architektury i przestrzeni. 

Tytuł wystawy zrodził się w zadumie po podróży do Nowego Jorku i wybrzmiał w pracowni Artystki dopełniając historii. Wymarzona podróż z 2019 roku, rozpoczęła się właśnie w Nowym Jorku gdzie znajduje się pomnik “Imagine”. Miasto znane z tylu fotografii, książek i filmów, tak bliskie i jednocześnie odmienne od powszechnych europejskich przestrzeni. Do osobistego notatnika ikon projektowych Artystka dodaje onieśmielającą skalę obiektów, przytłaczający wręcz krajobraz miejski z wielokulturowym zgiełkiem mijanym na każdym kroku oraz niespotykane światło. Ten ostatni czynnik (jak pisze autorka prac) wprowadza najwięcej możliwości poszukiwań oraz sposobów interpretacji twórczej. Odbite wielokrotnie w taflach wieżowców, wielokierunkowe, trudne do zdefiniowania. Charakter miejsca definiuje nowe wartości, uwalniając proces kreacji i autorskiego rozwoju. Nagle wcześniejszy wachlarz doświadczeń wydaje się być niewystarczający. Osobiste zmagania z materią uderzają w te najwrażliwsze punkty, poddając w wątpliwość obraną ścieżkę poszukiwań.

Zafascynowana, przez kolejne tygodnie Natalia Rozmus wchłaniała łapczywie kolejne krajobrazy USA, by dziś zaprezentować swój świat, w którym ekspresja i barwa wyrywa się z ram, zapraszając do stworzenia własnej palety wyobraźni. Mgliste obrazy inspirowane podróżą, powoli dojrzewają ubierane w kształty,  kolory i fakturę. Swoistego rodzaju dialog z płótnem i medium wybrzmiewa z kolejnymi pociągnięciami pędzla, tworząc w skupieniu spójną wizję zapamiętanych przestrzeni. 

Dr Natalię Rozmus-Esparza, artystkę i wykładowczynię fascynuje praca z medium, które pomimo znanych właściwości, poddaje się artystycznej kreacji uwalniając nowe sposoby ekspresji. Każdy kolejny obraz jest zbiorem wieloletnich doświadczeń, jednocześnie otwierając nowy rozdział autorskich wizualizacji. Wystawa IMAGINE to kolejne zaproszenie w podróż, tym razem po Ameryce, której obraz dopełnił się o osobistą, poruszającą, wielce inspirującą relację.  

Premierowa prezentacja cyklu IMAGINE 19.03-2.04.2022 w Vinci Art Gallery

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych miasta Poznań.

———–
Godziny otwarcia w czasie trwania wystaw:

wt-pt 12.00 – 18.00

sob 11.00 – 14.00

———–

Zdjęcie góra: Natalia Rozmus-Esperza, The Hub Calatrava, 80×80, 2022, olej na płótnie

Szczegóły

Początek:
19.03.2022 - 12:00
Koniec:
02.04.2022 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://vinciartgallery.com/wystawy/wystawa-imagine-natalia-rozmus-esparza/

Miejsce wydarzenia

Vinci Art Gallery
Rynek Śródecki 15/2
Poznań, wielkopolskie 61-126 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://vinciartgallery.com

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.