szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Ryszarda Góreckiego „Hope. Obiekty i obrazy” w Galerii Arttrakt

Kategorie wydarzeń:

03.10.2014 - 19:00
24.10.2014 - 17:00

patronat rynekisztuka.plCzy w dobie coraz dalej posuwających się przemian społecznych, globalizacji oraz postępującej unifikacji kulturowej można mieć jeszcze jakąkolwiek nadzieję na to, że będzie lepiej? I jak do tego wszystkiego odnoszą się zagadnienia trwałości i chwilowości – pojęć, trendów oraz wszelkich działań w naszym życiu?

Próby odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz dokumentację samego procesu ich poszukiwań odnaleźć można w obrazach i najnowszych obiektach Ryszarda Góreckiego, którego wystawa prezentowana będzie we wrocławskiej Galerii Arttrakt w dniach 3-24 października 2014.
Krytyczna refleksja nad naszą rzeczywistością i jej przyszłością zdaje się dominować w wykreowanym przez Góreckiego świecie obrazów i obiektów, jednocześnie najnowsze prace artysty komentują problemy współczesnej rzeczywistości z przymrużeniem oka i poczuciem humoru. Przedmioty i fragmenty już raz przetworzone, istniejące we współczesności, poddane wnikliwemu spojrzeniu artysty, zostały powtórnie wykorzystane i na nowo połączone tworząc rodzaj pomników pamięci w zminimalizowanej formie. Obrazy-kolaże oraz obiekty stworzone z materiałów wtórnych, znalezionych czy też odzyskanych, wpisały się tym samym silnie w idee recyclingu, przetwarzania, i nadawania nowych znaczeń rzeczom niepotrzebnym. Elementy pozornie nieużyteczne zostały ponownie wprowadzone do obiegu materii, zyskując przy tym status o wiele wyższy i trwalszy jako części dzieła sztuki.


Ryszard Górecki urodził się w 1956 roku w Słubicach. W 1980 roku ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze. W rodzinnym mieście założył Galerię Prowincjonalną, w której w latach 1981-2001 prezentował najciekawsze zjawiska w sztuce polskiej. Za promocję polskiej plastyki w Słubicach – miejscu styku różnych kultur – otrzymał w 1994 roku Paszport „Polityki” w kategorii „Sztuki wizualne”. Jest również wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako malarz, twórca obiektów i prac w przestrzeni publicznej, obecnie mieszkający i pracujący w Berlinie, uczestniczy i prezentuje swoje dokonania także na licznych wystawach w Polsce.

Ryszard Górecki „Hope. Obiekty i obrazy” 3-24.10.2014 Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław
Wernisaż wystawy: 3.10.2014, godz. 19.00

Szczegóły

Początek:
03.10.2014 - 19:00
Koniec:
24.10.2014 - 17:00
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.