szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Unikalna aukcja dzieł sztuki online

Kategorie wydarzeń:

17.10.2020 - 17:00
19:00

Unikalna aukcja dzieł sztuki online

Jesteś kolekcjonerem, który świadomie i emocjonalnie kształtuje swój zbiór, buduje kolekcję własną i oryginalną? Fundacja Kromka Chleba zaprasza do udziału w niecodziennym wydarzeniu: charytatywnej aukcji dzieł sztuki on-line. Celem licytacji jest zebranie funduszy na ukończenie budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie.

Adam Hoffmann, XXX, rysunek kredką na papierze | 70 x 50 | 8.06.1969

Uczestnicy internetowej licytacji będą mieli możliwość nabycia prac przedstawicieli sztuki współczesnej drugiej połowy XX wieku oraz młodszego pokolenia twórców XXI wieku.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że artyści zajmują się pięknem, a przynajmniej – w sztuce nowoczesnej – indywidualnymi wariacjami na jego temat. I właściwie niczego więcej się po nich nie spodziewamy, tak jakbyśmy zapomnieli, że dla starożytnych Greków piękno było nieodłączne od dobra.

Aukcja odbędzie się na specjalnej platformie on-line

dnia 17 października 2020 w godz. 17:00-19:00.

Aukcję poprowadzi dr Anna Król.

Sposoby udziału w aukcji oraz szczegóły dotyczące prac i artystów są opisane na stronie

https://kromkachleba.pl/pl/aukcja/aukcja 

Wilhelm Sasnal, bez tytułu, linoryt na papierze bezkwasowym | 55 x 38 cm | edycja 6/10 + 4 egzemplarze autorskie | 2018

Inicjatorem aukcji jest znany polski rzeźbiarz Stanisław Cukier. Artysta podjął się stworzenia figury Chrystusa dla kaplicy hospicjum, mówiąc: „Cierpienie, rana, skończoność, to tematy od zawsze obecne w mojej sztuce. Prośba o stworzenie rzeźby dla kaplicy tarnowskiego hospicjum była dla mnie jednak niecodziennym wyzwaniem. Nie tylko artystycznym. Zdałem sobie sprawę, że mogę zrobić coś dla ludzi, którzy szykują się do przejścia na tamten świat, coś, co będzie dla nich duchowym wsparciem. Nie mogłem odmówić”. Oprócz wykonania rzeźby Chrystusa, Stanisław Cukier przekazał również cztery rzeźby swojego autorstwa, na potrzeby licytacji. 

Udało się zaprosić do przekazania na licytację swoich dzieł wielu znanych i cenionych polskich twórców. Oprócz rzeźb Stanisława Cukra swoje prace przekazali: Andrzeja Bednarczyka, Jana Pamuły, Stanisława Tabisza, Jacka Waltosia, Adama Brinckena, Adama Hofmana, Grzegorza Bednarskiego, Mirka Sikorskiego, Grzegorza Sztwiertni, Grzegorza Bieniasa, Edyty Sobieraj, Janusza Matuszewskiego, Jarosława Kawiorskiego, Piotra Korzeniowskiego, Piotra Kunce, Wilhelma Sasnala. Wśród przekazanych dzieł są rzeźby, obrazy, grafiki i fotografie o różnej tematyce. 

Jan Pamuła, Pole dyskretnych zmian barwnych 2019/34, druk: A.P. II/X | 80 x 80 | 2019

Fundacja Kromka Chleba od 17 lat opiera swą działalność o ideę samarytańskiej pomocy ludziom w trudnych sytuacjach życiowych. Działa na rzecz osób bezdomnych prowadząc dla nich łazienkę i noclegownię oraz na rzecz osób starszych, prowadząc Tarnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Najtrudniejszym, a jednocześnie niezwykle ważnym projektem Fundacji, jest budowa nowoczesnego, pierwszego w Tarnowie hospicjum stacjonarnego Via Spei dla osób nieuleczalnie chorych. Dzięki wsparciu wielu Darczyńców budowa dobiega końca. Aktualnie podejmujemy wszelkie starania, aby w 2021 roku hospicjum objęło opieką osoby potrzebujące tej formy pomocy. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na realizację prac wykończeniowych w budynku hospicjum Via Spei.

Szczegóły

Data:
17.10.2020
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://kromkachleba.pl/pl/aukcja/aukcja 

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.