szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piotr Pasiewicz – „Wieloformy”

Kategorie wydarzeń:

19.10.2020 - 11:00
31.10.2020 - 18:00

Piotr Pasiewicz - "Wieloformy"

Na wystawie „Wieloformy” znajdą się prace z każdej dziedziny twórczości Piotra Pasiewicza. Jego twórczość idealnie wpisuje się w hasło tegorocznego „Cracow Art Week- Krakers”- Sztuka pojęcie otwarte. W Galerii Kolekcjoner, będzie można doświadczyć tych czarno-białych, kolorowych i strukturalnych światów, które są jego codziennością, a w tych dniach staną się także dostępne dla odwiedzających nas gości.

Wystawa „Wieloformy” Piotra Pasiewicza dostępna będzie w dniach 19-30.10.2020, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 18.00. Kuratorem wystawy jest Ewa Kawałko.

Piotr Pasiewicz, Tryptyk, linoryt +, 100 x 210 cm, 2020 r

Artysta o swojej sztuce: W mojej twórczości skupiam się na poszukiwaniu dialogu między różnymi technikami graficznymi, a rysunkiem w korelacji z plamą barwną i fakturą. Język artystyczny, którym operuję wywodzi się niemal całkowicie z rysunku. Linia jest dla mnie samodzielnym elementem plastycznym, równoprawnym co kolor środkiem wyrazu. Z czasem do linii dołączam kolor, prowokujący swoją intensywnością. Stawiam otwarte pytanie, co jest dominujące w malarstwie, linia czy barwa? Nie znajdując odpowiedzi drążę dalej. „Wieloformy” wpisują się w kolejny etap moich poszukiwań. Tym razem przenikające się wzajemnie płaszczyzny barw i linii wzbogacam strukturą. Nadaję powierzchni płótna przestrzenny charakter. Wtórnie wykorzystuję matryce graficzne. Pozwalam im ponownie zaistnieć, nie tylko jako narzędzie graficzne, ale jako samoistna materia plastyczna. Ciekawi mnie przenikanie różnorodnych faktur i technik. Symbioza form, czy może bardziej polifonia technik dająca poczucie jedności w wielości. Jednocześnie moja sztuka to zapis inklinacji formą organiczną, przejawiającą się w tym co żywe, pulsujące, tętniące, szumiące, przelewające się – znajdujące się w nieustannym ruchu, podlegające ciągłej przemianie i transformacji. Powołuję do życia samodzielne wizualne byty o antropomorficznych kształtach, emanujące iluzją ruchu, bo ruch to wieczność. Ideę ruchu czy wręcz jego newrozę chcę przelać na płótno. Wielowarstwowość struktur, kombinatoryka linii, różnorodność faktur ma potęgować wrażenie ruchu, przemieszczania się i wibrującej przestrzeni. Jednak obraz dla mnie to coś więcej niż tylko relacja formy i koloru na płaszczyźnie czy przemyślana kompozycja linii. Nie szukam też kompromisu między tym co wizualne, a estetyczne. Pragnę tworzyć energetyczne płaszczyzny niosące za sobą siłę oddziaływania, pobudzające wyobraźnie, konfrontacyjnie nieobojętne. W dobie postmodernistycznych praktyk w obszarze sztuk wizualnych medium malarskie musi swoją siłą obronić się samo.

Piotr Pasiewicz, Wieloformy 7, 100 x 140 cm, technika mieszana, 2020 r

Piotr Pasiewicz, artysta multidyscyplinarny, poruszający się w swej twórczości pomiędzy rysunkiem, grafiką, malarstwem, street – artem, happeningiem, filmem video. Te światy niesamowicie się przenikają i uzupełniają. Artysta czerpie z natury, ale to co sam przetworzy zwraca naturze. Sam także jest przecież jej częścią. To jak zabawa dziecka w ramionach matki. Umieszcza siebie w swojej twórczości i pozwala jej zagarnąć swoją osobę, świetnie synchronizując się z nią. Jego twórczość cały czas ewoluuje w poszukiwaniu nowych obszarów i wyzwań. Spokojne i wnikliwe przyglądanie się światu oraz wrażliwość jaką ma, pozwala mu widzieć rzeczy subtelne, niewidzialne dla innych, zwłaszcza tych, którzy pędzą przez życie. Używając wszystkich artystycznych narzędzi zaprasza te wyselekcjonowane formy do bytu w innym wymiarze. Materializuje je w nowym kontekście. I może właśnie dlatego zatopienie się w jego utworach jest jak podróż po całkiem innej, nieznanej galaktyce doznań. 

 

Organizator: Galeria Kolekcjoner, w ramach Cracow Art Week KRAKERS 2020

Grafika góra: Piotr Pasiewicz, Linoryt +, 70 x 100 cm, 2020 r

Szczegóły

Początek:
19.10.2020 - 11:00
Koniec:
31.10.2020 - 18:00
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.