szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DANKOLECH | Paul Voca i Tasiemka | video-instalacja w DIAL Gallery

Kategorie wydarzeń:

31.05.2023

Paweł Wocial, tworzący pod pseudonimem Paul Voca, jest multimedialnym artystą, którego instalację wideo zainspirowaną reportersko-poetyckim utworem zespołu muzycznego Tasiemka, zatytułowanym „DANKOLECH”, będzie można podziwiać na pokazie w DIAL Gallery Warszawie. Piosenka pochodzi z albumu „Wanna po dziadku”. Premiera już 31 maja 2023 roku o godz. 19.00. Wstęp wolny. 

Paul Voca to artysta, którego twórczość zasługuje na miano wielowymiarowego. Jego prace nie ograniczają się jedynie do wielkoformatowych rzeźb, ale obejmują również wideo, teledyski, projekty scenograficzne, instalacje i obiekty. Wystawiał swoje prace obok tak renomowanych artystów jak Marina Abramović, Magdalena Abakanowicz, Banksy, Peter Weibel, David Černý, Berlinde De Bruyckere, Tracey Emin, Erwin Wurm, Li Hui i Franz Ackermann. Jego dzieła były prezentowane w różnych miastach na całym świecie, m.in. w Monako, Londynie, Wenecji, Berlinie, Paryżu, Kopenhadze, Amsterdamie i Wiedniu.

Najnowszy projekt artysty to instalacja wideo do utworu muzycznego, w której porusza tematy społecznego odosobnienia i zagadnienia związane z współczesną kulturą i cywilizacją. Paul Voca po raz kolejny wprowadza widzów w obszary unikalnej estetyki i dotyka tematów dotyczących złożoności ludzkiej natury.

,,Tekst utworu jest opowieścią o nie dającym się udomowić zwierzęciu pochodzenia orientalnego i człowieku, jego współtowarzyszu wykazującym cechy autyzmu. Zwierzę izoluje się, prowadzi sterylny i tempo-powtarzalny tryb życia. Człowiek, w wyniku codziennej obserwacji Dankolecha, odnajduje w sobie wiele cech wspólnych z tym zwierzęciem. Początkowo próbuje to przełamać. Pokazać otoczeniu, że nie jest Dankolechem w ubraniu. Ostatecznie rezygnuje. Bo znajduje zalety w takim stylu życia. Pełnym niedyspozycji, jednak przepełnionym spokojem. Video-instalacja PAULa VOCA otwiera nowe pola do interpretacji, a zwłaszcza zaskakującej wizualizacji opowieści DANKOLECH” – mówi Łukasz Bireta wokalista Tasiemki i autor tekstów.

Kiedy: 31 maja godz. 19.00 / Gdzie: DIAL GALLERY, ul. Polna 18, Warszawa

Szczegóły

Data:
31.05.2023
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

DIAL Gallery
ul. Polna 18/20
Warszawa, mazowieckie 00-644 Poland
+ Google Map

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.