szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa „Joanna Sarapata. W świetle emocji” w Willi Lentza

Kategorie wydarzeń:

31.10.2023
08.12.2023

Willa Lentza

Willa Lentza zaprasza na wystawę indywidualną Joanny Sarapaty “W świetle emocji”. Artystka znana z różnorodnych przedstawień kobiecości, zaprezentuje aż 18 niezwykłej urody prac. Frywolne baleriny i zmysłowe akty z charakterystycznymi elementami złota już od 31 października będą dostępne dla publiczności w szczecińskiej instytucji.

Joanna Sarapata jest obecna na rynku sztuki od ponad trzydziestu lat, a unikalny styl malarski zapewnił jej rozpoznawalność zarówno w Polsce, jak i na świecie. Prace artystki umiejętnie eksplorują rozległe wymiary kobiecości – siła, piękno czy zmysłowość to tylko niektóre z poruszanych przez nią tematów.

Nadchodząca wystawa zatytułowana “W świetle emocji” stanowi okazję do obejrzenia aż 18 dzieł malarki w jednym miejscu. Szczecińska Willa Lentza oprócz prac pochodzących z wcześniejszych okresów twórczości Joanny Sarapaty, zaprezentuje także najnowsze, powstałe specjalnie na tę okazję obrazy.

Na ekspozycji nie zabraknie złotych elementów, kobiecych aktów i subtelnych pociągnięć pędzla. Nasycone barwy i pełne emocji płótna zostaną podkreślone przez monumentalną architekturę Willi Lentza. Zabytkowe wnętrza wypełnią zarówno premierowe prace, jak i te pochodzące z kolekcji prywatnych.

Joanna Sarapata jest absolwentką École Nationale Supérieure des Beaux Art w Paryżu, a jej obrazy są wystawiane na całym świecie już od 1987 roku. Artystka prezentowała swoją twórczość m.in. we Francji, gdzie mieszkała i pracowała przez prawie 20 lat, w Hiszpanii, gdzie mieszkała przez kolejne 8 lat, a także w Monako, Niemczech, USA i Szwajcarii. Od 1998 roku jej dzieła są eksponowane także w Polsce.

Tematem stanowiącym centrum twórczych rozważań artystki jest próba uchwycenia tajemnicy kobiecości. Dzięki ukazaniu zarówno siły i niezależności, jak i wrażliwości oraz zmysłowości, obrazy Sarapaty stanowią subiektywny przewodnik po spektrum kobiecej natury.

Wystawa odbędzie się w najmłodszej, samorządowej instytucji kultury w Szczecinie już 31 października i potrwa do 8 grudnia 2023 roku. Zlokalizowana w historycznym miejscu Willa Lentza stanowi wyjątkowy przystanek na mapie miasta i od czasu swojej inauguracji aktywnie prowadzi dialog z przeszłością, zachęcając zarazem do twórczego postrzegania sztuki współczesnej. Oprócz prezentowania dzieł uznanych artystów instytucja aktywnie wspiera młode talenty, także poprzez organizację konkursów.

Wernisaż:
27 października (wyłącznie z zaproszeniem imiennym)
Wystawa:
od 31 października do 8 grudnia

 

Zdj. góra: Joanna Sarapata, fot. Robert Wolański / arch. pryw. Joanny Sarapaty

Szczegóły

Początek:
31.10.2023
Koniec:
08.12.2023
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84
Szczecin, zachodniopomorskie 70-482 Poland
+ Google Map
Telefon:
91 822 84 84
Strona internetowa:
https://willa-lentza.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.