szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

3. Charytatywna Aukcja sztuki na rzecz uchodźców z Białorusi i Ukrainy #SztukaWspierania

Kategorie wydarzeń:

8 lutego - 19:00
20:00

Anastasia Rydlevskaya

Od wielu lat fundacja Humanosh aktywnie działa na rzecz uchodźców – w 2021 roku otworzyła w Warszawie pierwszy Mirnyj Dom dla przybyszów z Białorusi, a kolejne dwie placówki powstały w 2022 roku w związku z wybuchem wojny w Ukrainie.

Mirnyj Dom nie zostałby utworzony bez środków uzyskanych z pierwszej aukcji charytatywnej, która odbyła się 17 lutego 2021 roku przynosząc ponad 100 tys. złotych. Podobny wynik uzyskano w drugiej edycji wydarzenia, przeznaczając środki na zasilenie budżetów kolejnych placówek pomocy dla uchodźców.

W tym roku inicjatywę zasilą prace czołowych artystów z Białorusi (Alexandr Adamov, Igor Tishin, Sergey Shabohin, Tatiana Radsivilko), Ukrainy (Alina Sokolova, Danile Galkin czy Pavlo Makov) i Polski (Paweł Kowalewski i Rafał Olbiński).

Organizatorzy (Fundacja Humanosh, Piękna Gallery oraz agencja Communication Unlimited) od początku kładą nacisk na wysoki poziom aukcji, dzięki czemu wydarzenie nie tylko wspiera osoby potrzebujące, ale także stwarza okazję do nabycia wartościowych dzieł.

Katalogi aukcyjne:

  • https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-charytatywna-na-rzecz-uchodzcow-z-ukrainy-i-bialorusi
  • https://onebid.pl/pl/auction/-/4627

Aukcja odbędzie się 8. lutego 2023 r. o godz. 19.00 – licytować można za pośrednictwem portali w siedzibie Piękna Gallery oraz za pomocą zleceń telefonicznych.

Wernisaż przed-aukcyjny – 2 lutego o godz. 19.00 w Piękna Gallery w Warszawie przy ul. Emilii Plater 10.

Szczegóły

Data:
8 lutego
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategorie wydarzeń:

Miejsce wydarzenia

Piękna Gallery
ul. Emilii Plater 10
Warszawa, 00-669 Polska
+ Google Map
Telefon:
22 400 16 88
Strona internetowa:
www.pieknagallery.pl

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.