Tegoroczną aukcję wsparło wiele artystów i artystek, jak i kolekcjonerek i kolekcjonerów. Dzięki nim na licytacji będzie można zdobyć prace Natalii LL, Marcina Maciejowskiego, Elżbiety Jabłońskiej, Jakuba Ciężkiego czy Tomasza Kulki.
Środki zebrane ze sprzedaży zostaną w całości przekazane na konserwację cennych archiwaliów związanych z wrocławską galerią PERMAFO, która powstała z inicjatywy Natalii LL, Andrzeja Lachowicza i Andrzeja Dłubaka. Galeria, jak i sama grupa artystyczna funkcjonująca pod tą samą nazwą, działała w latach 70. XX wieku i była powołana z potrzeby niezależnej prezentacji twórczość artystów i artystek neoawangardowych, szczególnie związanych z Wrocławiem.
Dochód z aukcji zostanie przeznaczony także na ochronę polskiej i europejskie sztuki nowoczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki feministycznej.
Niestety, materiały te przez wiele lat były przechowywane w nieodpowiednich warunkach – w 1997 roku zostały widocznie uszkodzone i zawilgocone w czasie powodzi, która nawiedziła Wrocław. Archiwalia zostały przekazane Fundacji ZW przez Natalię LL w 2019 roku. Materiały nie są znane specjalistom i specjalistkom, ani szerszej publiczności, nie są także opracowane naukowo. Zebrane fundusze pozwolą na konserwację i opracowanie archiwaliów i zabezpieczenie ich dla przyszłych pokoleń.
Aukcja: 26 marca | 19:00 | tylko online na ONEBID.PL