szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic

  • To wydarzenie minęło.

Aukcja „Artyści i kolekcjonerzy dla Fundacji ZW”

26 marca - 19:00
20:00

Już we wtorek, 26 marca, odbędzie się trzecia odsłona aukcji „Artyści i kolekcjonerzy dla Fundacji ZW”. Licytacja online odbędzie się o godz.19:00 na portalu Onebid.

Tegoroczną aukcję wsparło wiele artystów i artystek, jak i kolekcjonerek i kolekcjonerów. Dzięki nim na licytacji będzie można zdobyć prace Natalii LL, Marcina Maciejowskiego, Elżbiety Jabłońskiej, Jakuba Ciężkiego czy Tomasza Kulki.

Środki zebrane ze sprzedaży zostaną w całości przekazane na konserwację cennych archiwaliów związanych z wrocławską galerią PERMAFO, która powstała z inicjatywy Natalii LL, Andrzeja Lachowicza i Andrzeja Dłubaka. Galeria, jak i sama grupa artystyczna funkcjonująca pod tą samą nazwą, działała w latach 70. XX wieku i była powołana z potrzeby niezależnej prezentacji twórczość artystów i artystek neoawangardowych, szczególnie związanych z Wrocławiem.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony także na ochronę polskiej i europejskie sztuki nowoczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki feministycznej.

Niestety, materiały te przez wiele lat były przechowywane w nieodpowiednich warunkach – w 1997 roku zostały widocznie uszkodzone i zawilgocone w czasie powodzi, która nawiedziła Wrocław. Archiwalia zostały przekazane Fundacji ZW przez Natalię LL w 2019 roku. Materiały nie są znane specjalistom i specjalistkom, ani szerszej publiczności, nie są także opracowane naukowo. Zebrane fundusze pozwolą na konserwację i opracowanie archiwaliów  i zabezpieczenie ich dla przyszłych pokoleń.

Aukcja: 26 marca | 19:00 | tylko online na ONEBID.PL

Data:
26 marca
Godzina:
19:00 - 20:00

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.