szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aukcja “Sztuka Magiczna. Inne Światy”

Kategorie wydarzeń:

10.04.2023 - 20:00
17.04.2023 - 22:00

Rafał Olbiński

“Sztuka Magiczna. Inne Światy” jest pierwszą aukcją poświęconą wyłącznie sztuce fantastycznej oraz realizmowi magicznemu w domu aukcyjnym ARTBIDY. W ofercie aż 51 obiektów, w tym malarstwo, rzeźba i grafika. Rozpoczęcie aukcji już 10 kwietnia o godz. 20:00. 

Pośród oferowanych prac pojawią się dzieła artystów takich jak Tomasz Sętowski, Rafał Olbiński, Anastazja Markowicz, Roch Urbaniak czy Karol Bąk. Kreując fantastyczne czy surrealistyczne pejzaże, sceny oraz portrety, owi artyści poprzez swoje malarstwo, przenoszą odbiorców w do wymiarów inspirowanych snami i podświadomością.

W ofercie aukcji „Sztuka Magiczna. Inne Światy” znajdą się również mniej oczywiste nazwiska artystów takich jak np. klasyk polskiej awangardy, Andrzej Strumiłło czy dość młody, ale szybko zdobywający dziś popularność, Jakub Różalski. 

Wyjątkowa seria 20 prac na papierze autorstwa Strumiłło, to sygnowane grafiki powstałe na wzór sławnego cyklu obrazów malarza, „Psalmy” z 1988 roku. Jako że owe obrazy znajdują się w państwowej kolekcji Muzeum Okręgowego w Suwałkach, powstałe grafiki przybliżają tą niezwykle przejmującą serię odbiorcom i kolekcjonerom twórczości Strumiłły.

Różalski natomiast, odwołując się do słowiańskiego folkloru i mitologii oraz historii Polski, w swoich ilustracjach kreuje fantastyczne sceny, często łącząc stylistkę realizmu magicznego z elementami science-fiction. 

Aukcja rozpocznie się 10 kwietnia o godz. 20:00 i zakończy się 17 kwietnia 2023 roku o godz. 22:00.

Szczegóły

Początek:
10.04.2023 - 20:00
Koniec:
17.04.2023 - 22:00
Kategorie wydarzeń:
Strona www:
https://artbidy.com/pl/aukcje/sztuka-magiczna-inne-swiaty/Y6U6ELB

Organizator

Artbidy
Strona internetowa:
http://artbidy.com

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.