szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie dwóch wystaw “Bracia Młodożeńcy w Podkowie”

Kategorie wydarzeń:

07.10.2023
14.10.2023

BRACIA MŁODOŻEŃCY W PODKOWIE

Dwóch wyjątkowych braci, których połączyła sztuka – już 7 października rozpocznie się pierwsza z zaplanowanych wystaw prezentujących twórczość Piotra i Stanisława Młodożeńców w Podkowie Leśnej. Kolejna ekspozycja zaplanowana jest na 14 października. Jakie prace będzie można zobaczyć na zbliżających się wernisażach?

Rodzina Młodożeńców od pokoleń związana jest ze sztukami pięknymi i szeroko pojętą twórczością. Ojciec artystów, Jan Młodożeniec został zapamiętany jako jeden z czołowych polskich plakacistów oraz pomysłodawców Polskiej Szkoły Plakatu. Natomiast dziadek – Stanisław Młodożeniec – był poetą.

Zaplanowane na październik wystawy w Podkowie Leśnej stanowią wyraz dialogu pomiędzy dwoma silnymi osobowościami. Piotr Młodożeniec, któremu poświęcona jest pierwsza ekspozycja (7 października) urodził się w 1956 roku w Warszawie, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Oprócz malarstwa, zajmował się grafiką, projektowaniem, rysunkiem oraz filmami animowanymi. W latach 90. wraz z Markiem Sobczykiem założył spółkę artystyczną „Zafryki”, która produkowała plakaty, ilustracje i grafikę użytkową. Artysta tworzył także znaki graficzne i ulotki dla „Solidarności”. Na Festiwalu Plakatu w Chaumont został nagrodzony Grand Prix, a na 16. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Wilanowie otrzymał srebrny medal. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wernisaż wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca odbędzie się 7 października 2023 w Domu No 7 | Przestrzeni Kameralnej w Podkowie Leśnej przy ul. Helenowskiej 7.

BRACIA MŁODOŻEŃCY W PODKOWIE

Druga z zaplanowanych na październik ekspozycji, przybliży publiczności twórczość Stanisława Młodożeńca, urodzonego w 1953 roku w Warszawie, gdzie podobnie jak młodszy brat, ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Malarz od początku lat 80. mieszka w Stanach Zjednoczonych, jednak co kilka lat jego sztuka wystawiana jest w Polsce. Tematami prac artysty są zapiski codzienności – typy ludzkie i zdeformowane pejzaże miejskie.

14 października 2023 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej przy ul. Lilpopa 18 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Stanisława Młodożeńca.

Szczegóły

Początek:
07.10.2023
Koniec:
14.10.2023
Kategorie wydarzeń:

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.