szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers
Ładowanie Wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rzeźby Jerzego Kędziory. Charlie Chaplin w ogrodzie Willi Lentza

Kategorie wydarzeń:
,

29.07.2023 - 18:00
30.09.2023 - 18:00

Rzeźba upamiętniająca Charliego Chaplina zostanie odsłonięta w szczecińskiej Willi Lentza już 29 lipca 2023 roku. Autorem dzieła jest ceniony artysta – Jerzy Kędziora – znany z charakterystycznych prac, balansujących w przestrzeniach publicznych.

Cykl ,,Ikony Kultury”, którego częścią jest wyjątkowy projekt Kędziory, ma na celu twórcze przedstawienie najważniejszych postaci kultury. Balansująca rzeźba przedstawiająca kultowego aktora, zostanie zainstalowana przez Fundację Art & Balance. Oprócz wrażeń estetycznych, prezentowane w ogrodzie szczecińskiej Willi Lentza dzieło, w zaskakujący sposób zademonstruje równowagę przeczącą prawom grawitacji. Postać Chaplina będzie utrzymywana dzięki jednemu lub dwóm punktom podparcia.

Wydarzenie ma na celu celebrację urodzin wybitnego aktora i reżysera, znanego zarówno z czasów kina niemego, jak i późniejszych filmów. Dzięki inicjatywie szczecińskiej instytucji, artystyczny talent Chaplina zostanie podkreślony w szczególny sposób, a jego postać balansować będzie pomiędzy niebem z ziemią.

Zaangażowana w projekt Fundacja Art & Balance wielokrotnie zachwycała publiczność na całym świecie, pomagając w przygotowaniu licznych wystaw w takich miejscach jak Dubaj, Abu Zabi, Berlin czy Lourdes.

Balansująca rzeźba przedstawiająca Charliego Chaplina będzie dostępna dla zwiedzających ogród Willi Lentza do 30 września 2023 roku. Szczecińska instytucja rozpoczęła działalność w czerwcu 2021 roku i jest najmłodszą samorządową instytucją kultury w Szczecinie. Mieści się w niezwykłym miejscu – najpiękniejszej willi dawnej dzielnicy Westend. Wzniesiono ją w latach 1888–1889 dla Augusta Lentza, dyrektora i współwłaściciela Szczecińskiej Fabryki Wyrobów Szamotowych.

Misją Willi Lentza jest m.in. promowanie piękna i bliskiego kontaktu ze sztuką, prezentowanie przejawów wyjątkowej kultury duchowej, intelektualnej i materialnej miasta, a także prowokowanie do refleksji nad dziedzictwem kulturowym i przeszłością oraz do twórczych poszukiwań, współpracy i kreatywnego myślenia o przyszłości.

Miejsce: Szczecin, Ogród Willi Lentza

 

Szczegóły

Początek:
29.07.2023 - 18:00
Koniec:
30.09.2023 - 18:00
Kategorie wydarzeń:
,

Organizator

Willa Lentza
Telefon:
91 822 84 84
Adres e-mail:
sekretariat@willa-lentza.pl
Strona internetowa:
https://willa-lentza.pl/

Miejsce wydarzenia

Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84
Szczecin, zachodniopomorskie 70-482 Poland
+ Google Map
Telefon:
91 822 84 84
Strona internetowa:
https://willa-lentza.pl/

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.