szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

Biennale w Wenecji 2012

24.01.2012

Magazyn

Biennale w Wenecji 2012

Biennale w Wenecji 2012

Wiemy już jak brzmi temat tegorocznego Biennale w Wenecji. Polscy architekci będą musieli zmierzyć się z projektem pt. „Wspólny Grunt”, który zostanie przedstawiony na 13. odsłonie Międzynarodowej Wystawy Architektury.

Nazwę projektu zdradziło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowa Galeria Sztuki Zachęta. Wszyscy architekci, którzy zdecydują się na udział w konkursie, muszą zaproponować projekt zawierający scenariusz ekspozycji, nazwiska artystów i nazwy instytucji, które mają brać udział w przedsięwzięciu oraz jego dokładny kosztorys.

Każdy uczestnik konkursu musi dostosować swój zamysł do warunków polskiego pawilonu. Jego dokładny plan oraz regulamin dotyczący tegorocznego Biennale można znaleźć na stronie: http://zacheta.art.pl/article/view/666/konkurs. Ukończone projekty należy przesyłać na adres Galerii Zachęta do 27 lutego. Zwycięzca zostanie ogłoszony już 14 marca.

Kuratorem tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji został znany brytyjski architekt David Chipperfield. Brał on udział w takich konceptach jak przebudowa muzeum sztuki nowoczesnej Tate Modern w Londynie, czy odbudowa zniszczonego berlińskiego Neues Museum.

Głównym zamysłem architekta jest podjęcie tematu istoty architektury dla przestrzeni publicznej we współczesnych miastach. David Chipperfield jest przekonany, że architektura powinna być odbierana jako istotny element przestrzeni publicznej, która skierowana jest do ogółu, a nie jednostki. „Wspólny grunt” to zatem określenie struktur architektonicznych, jako  przestrzeni życia społecznego.

 Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: