szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy w Sopocie

19.10.2011

Magazyn

 Wyjątkową wystawę reprodukcji rysunków słynnego polskiego reżysera uhonorowanego Oscarem będzie można obejrzeć od 24 do 30 października w Towarzystwie Przyjaciół Sopotu. Będzie to już trzecia wystawa w Polsce, po Warszawie i Krakowie. W przyszłym roku  kolekcja tych niezwykłych prac rusza na tournee po galeriach we Włoszech, Rosji i Japonii.

-Mało kto wie, że Andrzej Wajda rysował na przestrzeni całego swojego życia oraz, że studiował na krakowskiej ASP. Biorąc pod uwagę szlachetność z jaką kojarzy się nazwisko reżysera oraz jego światową sławę, jesteśmy dumni, że włączyliśmy jego prace do kolekcji naszej spółki– mówi Jakub Kokoszka, wiceprezes Abbey House S.A.

Oryginały prac Wajdy znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie oraz m.in. w muzeum w Tokio. Jedną kolekcję reprodukcji tych rysunków Dom Aukcyjny Abbey House przekazał do zbirów muzeum Manggha w Krakowie. Wśród prac są piękne pejzaże z Japonii, ale także wiele portretów np. Dalajlamy czy Gerarda Depardieu.

W maju odbyła się również premiera Albumu „Rysunki z całego życia”, w którym zostały przedstawione wybrane prace reżysera. To pięknie wydany album, który w pewnym sensie stanowi osobisty dziennik Wajdy, pokazując jego artystyczną wrażliwość na otaczający świat i ludzi.

A. Wajda – Gerard Depardieu jako Danton – Paryż

[vsw id=”3g6vxz61BLo” source=”youtube” width=”600″ height=”450″ autoplay=”no”]

Źródło: Dom Aukcyjny Abbey House

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.