szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Chińska sztuka w Nowym Jorku: Asia Week New York 2012

16.03.2012

Magazyn


Dziś w Nowym Jorku nastąpiło oficjalne otwarcie Tygodnia Sztuki Dalekiego Wschodu. Projekt Asia Week New York 2012 powstał dzięki współpracy pięciu domów aukcyjnych, 17 muzeów oraz wielu nowojorskich instytucji kulturalnych. Przedsięwzięcie potrwa do 24 marca 2012.

 Zbliżający się tydzień dla wszystkich amerykańskich miłośników sztuki będzie niezwykle intensywny. Organizatorzy projektu zaplanowali bowiem ponad 30 ekspozycji prezentujących sztukę Dalekiego Wschodu, a także szereg aukcji i specjalnych wydarzeń artystycznych.

 Każdy z nadchodzących eventów został dokładnie opisany w 80-stronicowym poradniku, dostępnym we wszystkich uczestniczących w projekcie galeriach, muzeach, domach aukcyjnych, instytucjach kulturalnych, a także na stronie internetowej Asia Week New York 2012.

 W przedsięwzięcie zaangażowało się pięć najważniejszych domów aukcyjnych w Nowym Jorku: Bonhams, Christie’s, Doyle New York, !Gavel oraz Sobethy’s. Współpracę z placówkami nawiązało wielu marszandów, dealerów i znawców sztuki azjatyckiej pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Francji, Włoch i Japonii.

Źródło: Christie's

Źródło: Christie’s

 Wśród licytowanych eksponatów znajdą się starannie wyselekcjonowane obiekty sztuki współczesnej, m.in. z Chin, Azji południowo-wschodniej, Himalajów, Indii, Japonii i Korei. wszystkie galerie zaplanowały tzw. „drzwi otwarte”, które odbędą się 17 i 18 marca.

 Asia Week powoduje największą roczną sprzedaż sztuki wschodniej w Nowym Jorku. Dokładne informacje o zaplanowanych aukcjach i eventach artystycznych dostępne są m.in na stronach: http://www.asiaweekny.com/index.html oraz  http://www.asiaweeknyc.com/

Oprac. Olga Pisklewicz

Inwestycje-Egzotyczne

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.