szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

183 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

02.07.2012

Aukcje, Domy aukcyjne, Domy aukcyjne w Polsce, Polska

Rempex po raz kolejny przygotował dla Państwa ciekawą ofertę aukcyjną. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy przedaukcyjnej, a dla tych z Państwa, którzy już udają się na letni wypoczynek polecamy lekturę katalogu.

Najciekawszą pozycją na lipcowej aukcji jest dyptyk Leona Tarasewicza namalowany w 1992 roku podczas pobytu artysty w Szwecji, w nadmorskiej miejscowości Segelstorpstrandt. Gęsta tkanka pełnych zielonkawych przebłysków zacieków przywołuje na myśl obmywane falami morskimi wybrzeże, które stało się zresztą już po raz drugi inspiracją dla malarza.

Po raz pierwszy bowiem Tarasewicz przetransponował na płótno to swoiste doświadczenie morskiego pejzażu w 1985 podczas pleneru w Varnanäs. (dyptyk wyst. w sierpniu 2008 r., Rempex). Dzieło Tarasewicza to nie jedyna atrakcyjna propozycja, przygotowana na lipiec. Warto również zwrócić uwagę na abstrakcje Henryka Stażewskiego, Alfreda Lenicy, czy prace na papierze Dudy Gracza i Andrzeja Wróblewskiego.

Wśród dzieł sztuki dawnej znajdą Państwo szereg interesujących pozycji, które otwiera szkoła monachijska, reprezentowana przez perfekcyjny malarsko obraz „Błotnistą drogą” Michała Gorstkina Wywiórskiego, czy znakomitą scenkę rodzajową Antoniego Kozakiewicza „Króliki.”

Nie zabraknie także dzieł młodopolskich. Zachwyca japonizujący pastel „Anemony w wazonie” Leona Wyczółkowskiego, a także pełna wyrazu głowa „Starego Hucuła” Sichulskiego. Szczególnie polecamy dwie prace Jacka Malczewskiego poświęcone rodzinie – tematy rzadko goszczące na aukcjach – urzekający, kameralny „Portret Marii Malczewskiej z córką Julią”, a także portret dzieci artysty – Rafała i Julii. Zgromadziliśmy także spory wybór prac Zofii Stryjeńskiej – grafiki, szkice kostiumów i obraz „Ceramika”.

183 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków
11 lipca 2012, g. 18.00
wystawa czynna:
30 czerwca – 11 lipca

Źródło: Dom Aukcyjny Rempex


szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017