szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Warhol za 43,76 mln, Franz Klin za 40,4 mln w Christie’s

15.11.2012

Domy aukcyjne na świecie, Rekordy aukcyjne

Na środowej aukcji sztuki, która przeprowadzona została przez dom aukcyjny Christie’s abstrakcyjne płótno Franza Klina zostało sprzedane za 40,4 mln dolarów.

Środowa sprzedaż ustanowiła nowy, życiowy rekord dla Franza Klina. Uzyskany wynik jest w znaczący sposób wyższy niż poprzednio uzyskiwane przez obrazy artysty rekordy, co oczywiście jest miłym zaskoczeniem.  Początkowo szacowano, że praca ta może zostać sprzedana za cenę w granicach 20-30 mln dolarów.

Warto także wspomnieć, że na środowej aukcji Christie’s  udało się sprzedać jedno z dzieł Andy’ego Warhola pt. Statua Wolności za 43,76 milionów dolarów, podczas gdy inny Warhol (o którym w zapowiedziach aukcji pisaliśmy we wrześniu) Marlon  uzyskał wartość 23,7 milionów dolarów, przekraczając tym samym wartość szacunkową, która ustalona została na 20 mln dolarów.

Z wielkim zainteresowaniem czekamy na kolejne dane aukcyjne. Czy Christie’s pobije Sotheby’s? Bądźcie na bieżąco.

Źródło: christies.com, artdaily.org

Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.