szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic

Malarstwo dla odważnych

30.04.2013

Magazyn

Ziemowit Fincek i Małgorzata Wielek-Mandrela to artyści, których łączą niebanalne kompozycje pełne form nawiązujących do motywów roślinnych i zwierzęcych. Ich obrazy są intrygujące i zarazem niepokojące – stawiające wysoko poprzeczkę dla wyobraźni potencjalnego nabywcy. To artyści, którzy właśnie dołączyli do grona twórców prezentowanych w galerii artpower.pl.

Ziemowit Fincek urodzony w 1988 r. w Kaliszu. W 2009 roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale malarstwa i rzeźby. W 2011 roku studiował w Accademia di Belle Arti w Wenecji na wydziale malarstwa. W 2013 roku obronił pracę licencjacką na ASP we Wrocławiu na kierunku malarstwo. Jego obrazy możemy znaleźć w prywatnych kolekcjach w takich krajach jak Polska, Niemcy, Francja, Anglia, Arabia Saudyjska i Bahrain.

Jak mówi sam artysta o swojej twórczości, tematem obrazu może być wszystko – to rezultat obserwacji, myśli, wspomnień i wyobraźni. Malarstwo Fincka to w istocie mieszanka form rzeczywistych i nierzeczywistych dających duże pole do interpretacji. Znajdziemy tu twory organiczne, czasem jak duże zbliżenia pod mikroskopem, a w innym przypadku jakby widziane z oddali i tym samym tworzące nowe kształty. To propozycja dla nabywców, którzy lubią odważne płótna i nie boją się dużych formatów.

Ceny obrazów artysty w galerii artpower.pl kształtują się w przedziale 560-1000 zł.

Wszystkie obrazy autora można obejrzeć na stronach galerii artpower.pl: tutaj.

Małgorzata Wielek-Mandrela – urodzona w 1976 w Limanowej.
W 2002 r. zdobyła dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2009 obroniła doktorat pt. „Badanie serca”, również na krakowskiej ASP. Ma na koncie udział w około 60-u wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Wrocław, Warszawa, Gdynia, Kraków, Norymberga, Genewa, Berlin, Wiedeń, Opole, Częstochowa, Sucha Beskidzka, Sosnowiec, Bielsko Biała, Radom, Łódź, Hamburg, Essen), oraz 15-u indywidualnych (Warszawa, Kraków, Sosnowiec, Ołomuc, Ostrava, Limanowa).

Malarstwo artystki ma charakter ornamentalny, pojawiają się tu motywy roślinne, formy zawieszone w przestrzeni, nieokreślone figury, tajemnicze pejzaże.

Jej twórczość to oferta dla osób, które poszukują w obrazach świata niedosłownego, intrygującego, a może nawet momentami przerażającego.

Ceny obrazów Małgorzaty Wielek-Mandreliw artpower.pl wynoszą, w zależności od formatu, od 560 zł do 4900 zł.

Wszystkie obrazy autorki dostępne są tutaj.

Artykuł sponsorowany

logo

artpower.p

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.