szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Argentyński wieczór na zakończenie VI Art Naif Festiwal

07.08.2013

Magazyn

Dwa miesiące, podczas których w katowickiej Galerii Szyb Wilson była prezentowana najlepsza sztuka naiwna z całego świata już prawie upłynęły. Barwny i radosny świat malarzy „otwartego serca” na pewno powróci za rok, ale na zakończenie VI Art Naif Festiwalu przygotowano jeszcze sporo atrakcji.

Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu była kultura Argentyny, podczas wystawy można było podziwiać prace 43 artystów z tego kraju.  Na obrazach często pojawiał siępatronat rynekisztuka.pl motyw, który pierwszy przychodzi na myśl w związku z tym południowoamerykańskim państwem – tango. I właśnie wokół tego tematu zostanie zbudowany wieczór pożegnania z Festiwalem. 14 sierpnia w Galerii Szyb Wilson goście zasiądą przy kameralnych stolikach, przy których będą mogli sączyć wino słuchając muzyki, a ponieważ tanga trudno jedynie słuchać, będzie również okazja do tańca. Znajomość kroków tanga nie jest obowiązkowa, chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, jeśli jednak ktoś będzie miał ochotę poznać chociaż podstawy, pomogą w tym Szymon Nowak i Joanna Szelegieniec, którzy dadzą również pokaz tego tańca. Muzykę na żywo zapewni duet Fluent Ensemble. Najmłodsi uczestnicy finisażu, jeśli nie będą mieli ochoty tańczyć, mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych i np. wykonać czerwoną argentyńską różę do wpięcia we włosy.

Na gości będą również czekać argentyńskie przysmaki: pierożki empanadas oraz alfajores, pyszne kruche ciastka przełożone kajmakiem. Nie może zabraknąć tradycyjnego argentyńskiego napoju, czyli yerba mate, będzie można nie tylko go spróbować, ale i poznać tajniki jego parzenia.

Na zakończenie także dwa najbardziej wyczekiwane momenty każdego Festiwalu. Przez cały okres trwania wystawy goście głosowali na artystę, którego prace najbardziej im się podobają. Zwycięzca namaluje obraz, który będzie promował VII Art Naif Festiwal. Czy po Turczynce Semie Çulam znowu zwycięży artysta z Europy, czy może tym razem razem zawsze obecne na obrazie motyw katowickiego Nikiszowca uzupełni pejzaż Afryki lub Ameryki? Dowiemy się tego 14 sierpnia. Drugą niespodzianką jest ogłoszenie państwa, które będzie tematem przewodnim w roku 2014. Wieczór z tangiem to doskonały pomysł na rozpoczęcie długiego sierpniowego weekendu, więc do zobaczenia w Galerii Szyb Wilson, początek o godz. 18.00.

VI Art Naif Festiwal – finisaż
14 sierpnia (środa), godz. 18:00
Galeria Szyb Wilson
ul. Oswobodzenia 1, Katowice

VI Art Naif Festiwal w Kalendarzu Rynku i Sztuki

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.