szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Ruszają targi sztuki współczesnej Art Brussels 2015

23.04.2015

Świat: wydarzenia

Od 25 do 27 kwietnia odbędą się w Brukseli targi sztuki współczesnej Art Brussels. Spodziewanych jest blisko 30 000 zwiedzających, kolekcjonerów i amatorów sztuki, którzy przybędą na spotkanie z właścicielami galerii z całego świata. Swoje dzieła zaprezentuje również 2 000 artystów, między innymi Bill Viola czy Damian Ortega.

Stephen  Loughman, Morlock, 2009 rok,  dzięki uprzejmości Kevin Kavanagh Gallery

Stephen Loughman, Morlock, 2009 rok, dzięki uprzejmości Galerii Kevin Kavanagh

Tegoroczne targi sztuki w Brukseli będą podzielone na 4 sekcje: Główną, Młodą, Odkrycia oraz Solo. Sekcja pierwsza poświęcona jest galeriom prezentującym głównie prace artystów uznanych, będących na międzynarodowym poziomie. W drugiej z kolei prezentowane są dzieła wschodzących artystów. Galerie zostały wybrane przez Międzynarodową Komisję ds. Wyboru oraz dyrektora artystycznego Art Brussels – Katerinę Gregos. Najlepsze prace twórców z tej części zostanę wyróżnione nagrodą Karen Renders – dawnej dyrektor targów. W tym roku zaprezentowanych zostanie również 14 młodych galerii sztuki, będących na rynku nie dłużej niż osiem lat.

Solo to już projekty artystów indywidualnych, którzy walczyć będą o 10 000 euro dla twórcy najlepszej ekspozycji. Zwycięska prezentacja zostanie wyłoniona przez  jury złożone z kuratorów oraz kolekcjonerów sztuki. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi widzów na twórczość konkretnych artystów. Całość zaprezentowana zostanie w ramach dwóch sal wystawowych.

Dominika Nizińska

Fot. Helidon Xhixha,Untitled, 2013 rok, dzięki uprzejmości Galerii On The Move

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.