szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA

114 prac Joan Miró na wystawie w Mediolanie

29.03.2016

Aktualności, Wystawy: Europa

KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Wystawa „Joan Miró. La forza della materia” otwarta w mediolańskim MUDEC prezentuje 114 prac wybitnego przedstawiciela surrealizmu. Prace obejmują okres twórczości od 1931 do 1981 roku. Wystawa potrwa do 9 września 2016r.

Ekspozycja „The Force of Matter” zawierająca 114 prac, skupiona jest na aspekcie materii jako przydatnym narzędziu uczenia się nowych technik i eksperymentowania z nimi. Wystawa skonstruowana jest chronologicznie ukazując tor działania artysty na przestrzeni ponad pół wieku. Większość prac pochodzi z kolekcji Fundació Joan Miró z Barcelony, ale także z kolekcji rodziny artysty.

Twórczość Joana Miró, jednej z najbardziej znanych postaci w historii sztuki współczesnej, ukazuje ścisłe powiązanie z surrealizmem – jaki był wpływ artystów i poetów należących do tego nurtu na twórczość artysty w latach 1920 i 1930. Jego sztuka skłaniała się w kierunku uproszczenia rzeczywistości, przypominając sztukę prymitywną, na której podstawach zbudowano innowacyjny język symboli, które mogłyby dać mu nową drogę postrzegania kultury materialnej.

Miro eksperymentował z niekonwencjonalnymi sposobami wyrazu jak media, łamiąc zasady i konwenanse, aby dotrzeć do samych początków sztuki.

Na twórczość artysty wpływ miało wiele wydarzeń – m.in. II wojna światowa i hiszpańska wojna domowa, także wspomnienia z Palma de Mallorca, gdzie znajdowało się jego studio.

Wyjątkową wystawę można odwiedzać do 9 września 2016 roku w mediolańskim MUEC.

Fotografia (góra): Jean Miro, The Smile of the Flamboyant Wungs, 1959, źródło: MUDEC

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.