szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

5 Aukcja Sztuka Aktualna w Pragalerii już 20 kwietnia

14.04.2016

Aktualności, Polska: aukcje

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 5 Aukcji Sztuka Aktualna, który przygotowała Pragaleria na licytację odbywającą się 20 kwietnia 2016 r. w siedzibie Pragalerii przy ul. Stalowej 3 w Warszawie. Wystawę przedaukcyjną oglądać będzie można od 15 kwietnia 2016 r., a na showroom kolekcjonerski organizatorzy zapraszają w weekendowe dni 16 i 17 kwietnia 2016 r. w godz. 12.00-18.00.

Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli zapoznać się z ekspozycją osobiście, poza tradycyjnym katalogiem opublikowanym na stronie internetowej Pragaleria przygotowała także wirtualny spacer po wystawie w wersji 3D, który zostanie umieszczony na stronie oraz na profilu Facebook Pragalerii w dniu 16 kwietnia 2016 r. To bardzo pomocna forma zapoznania się z oferta, ułatwiająca wyobrażenie sobie walorów przestrzennych poszczególnych prac i ich funkcjonowania we wnętrzu.

5 Aukcja Sztuka Aktualna to bardzo elitarna propozycja. W katalogu zgromadzono wyselekcjonowaną stawkę 51 dzieł malarskich. Wiele z nich zasługuje na wyróżnienie, gdyż oferta jest zdecydowanie wyrównana. W pierwszym rzędzie warto zwrócić uwagę na prace artystów, którzy po raz pierwszy biorą udział w licytacji, a z którymi będzie nas łączyć dłuższa współpraca. Są to Tomasz Daniec, Zbigniew Nowosadzki, Anna Alicja Trochim i Borys Michalik.

Niezwykłe w kolorze i zdecydowanie oryginalne w narracji kompozycje Tomasza Dańca na pewno zdobędą uznanie szerokiego grona kolekcjonerów. Różnorodną i rozbudowaną propozycję przygotowaliśmy dla wielbicieli abstrakcji, w obrębie której na plan pierwszy wysuwa się dynamiczna kompozycja Ewy Zawadzkiej, a w ślad za nią podąża szlachetnie zbalansowany bielą obraz Magdaleny Daniec. Na przeciwległym biegunie znajdziemy rozwibrowane światłem kompozycje Anny Alicji Trochim i uspokojone w srebrze krągłości Marka Ejsmoda-Ślusarczyka, emanujące rzadką, nawet jak na tego artystę, elegancją.

Wyjątkowo obfity krąg prac zgromadzonych w Katalogu, to prace z zakresu realizmu magicznego, w bardzo różnych jego odmianach. Tu na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim surrealistyczny pejzaż Stanisława Kortyki oraz rozbudowana kompozycja Jarosława Jaśnikowskiego, obok wspomnianego już Borysa Michalika, Rafała Olbinskiego i Jerzego Cicheckiego.

Bez wątpienia dużą popularnością na aukcji cieszyć będzie się wybitne malarstwo kobiece czyli takie, które kobietę w różnych jej tajemniczych odsłonach najpełniej pokazać potrafi. Maestrią w tej kwestii wykazać parafii się Agnieszka Pierzykowska, Michał Warecki, Iza Staręga, Zbigniew Nowosadzki, Ewa Żochowska i Małgorzata Stępniak, co nie umyka uwadze kolekcjonerów.

Na zakończenie warto też polecić prace z nurty ekspresyjnego, gdyż obrazy autorstwa Andrzeja Kasprzaka i Tadeusza Świniarskiego zdecydowanie na to zasługują.

Fotografia (góra): Piotr C. Kowalski, Paryż, 14.VII.2014, olej, błękit paryski, tubka farby, drewniana skrzynka, 25,5×25,5 cm, źródło: Pragaleria

LOGO RiSi

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.