szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Dziś ruszają targi niedrogiej sztuki Affordable Art Fair w Amsterdamie

27.10.2016

Aktualności, Świat: wydarzenia

Już dzisiaj po raz 11 w Amsterdamie startują jedne z największych międzynarodowych targów sztuki współczesnej, Affordable Art Fair Amsterdam. W tym roku swoje artystyczne propozycje wystawi ponad 65 czołowych galerii zarówno z Holandii, jak i całego świata. Impreza potrwa do 30 października bieżącego roku.

Affordable Art Fair to międzynarodowe targi sztuki, które odbywają się od 1999 roku w rozmaitych miastach świata. Po raz pierwszy zostały uruchomione w Battersea Park w Londynie.  Organizowane są one corocznie w Bristolu, Maastricht, Hongkongu, Seulu, Sztokholmie, Amsterdamie, Brukseli, Toronto i Hamburgu, za wyjątkiem Battersea w Londynie, Nowego Jorku i Singapuru, gdzie każdego roku ma miejsce wiosenna i jesienna edycja targów. Obecnie już ponad 1,6 miliona osób na całym świecie odwiedziło Affordable Art Fair, wydając przy tym 295 milionów euro na oferowane tam dzieła.

Affordable Art Fair, czołowe międzynarodowe targi niedrogiej sztuki współczesnej w dniach od 27 do 30 października odbędą się w Amsterdamie po raz 11. Organizatorzy tegorocznej imprezy obiecują obecność mnóstwa oryginalnej aktualnej twórczości, która zostanie zaprezentowana przez ponad 65 krajowych i światowych galerii. Oferowany na targach szeroki wachlarz obecnej międzynarodowej sztuki nie oznacza jednak jej wysokich cen. Zgodnie z nazwą przedsięwzięcia, kwoty za prace dostępne na Affordable Art Fair wahają się pomiędzy 100 a 6000 euro, przy czym 75% z nich wycenione są na sumę poniżej 3000 euro.

Oprócz kulturalnego, targi sztuki posiadają również charakter edukacyjny i rozrywkowy. Odwiedzający będą mogli swobodnie korzystać z wykładów, warsztatów oraz innych aktywności przewidzianych w programie wydarzenia.

Wśród tegorocznych wystawców znajdą się instytucje takie jak:Alicia Rey Gallery, ART & LEF, ARTITLEDcontemporary, Colorfield gallery, De KunstSalon, Drelpunkt Edition, Galerie Ganache, MAMAMIT, Victor Lope Arte Contemporaneo, czy też Vijion.

Affordable Art Fair trwać będą do 30 października 2016 roku.

Fot. (góra) Affordable Art Fair, źródło: http://affordableartfair.com/amsterdam/

Katarzyna Zahorska 

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.