szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Młoda Sztuka na Gwiazdkę – 15 grudnia w warszawskiej galerii Sopockiego Domu Aukcyjnego

12.12.2016

Aktualności, Polska: aukcje

64 Aukcja Młodej Sztuki zamyka rok 2016 w Sopockim Domu Aukcyjnym. Na ośmiu aukcjach tego typu kolekcjonerzy mieli okazję zapoznać się z szerokim spektrum najnowszej sztuki polskiej i wzbogacić swoje kolekcje zarówno o prace debiutantów, jak i artystów już dobrze znanych. Nie inaczej jest na tej aukcji: prezentujemy 85 różnorodnych prac, głównie z dziedziny malarstwa, ale również rzeźby, rysunku, grafiki czy kolażu i asamblażu.

Poszukujących niebanalnych form zainteresować mogą artyści realizujący swe dzieła w technikach autorskich, jak Małgorzata Pabis  czy Barbara Kowalczyk, w niebanalny sposób łącząca malarstwo z fotografią i elementami lustrzanej tafli.

Małgorzata Pabis, Bez tytułu, 2016, technika własna: farba lateksowa, struktura, płatki złota, srebrny i złoty niuans, płótno, 80 × 120 cm, źródło: materiały organizatora

Małgorzata Pabis, Bez tytułu, 2016, technika własna: farba lateksowa, struktura, płatki złota, srebrny i złoty niuans, płótno, 80 × 120 cm, źródło: materiały organizatora

Silną na tej aukcji reprezentację abstrakcji otwiera okładkowa praca Dilana Abdulli, który wyjaśnia w rubryce Artysta na start m.in. specyfikę pracy w cyklach czy doświadczenia wyniesione ze studiów na historii sztuki. Warto także zwrócić uwagę na niefiguralną kompozycję Ignacego Oboza.

Syntetyczne ujęcie portretu prezentuje w znakomitej pracy Anna Zalewska, odchodząc od motywów animalistycznych częstych we wcześniejszych pracach. Swego rodzaju zwrotu dokonuje także Michał Janicki, pozostając w temacie weduty, jednak przenosząc nas z gorącej Hawany na wietrzne, szkockie wybrzeże.

Kolorem atakują obrazy Tomasza Tabisza i Diany Fict  – to znakomity zastrzyk energii na ciemne, zimowe dni. Z oferty nietrudno będzie także wybrać świąteczne podarunki – uśmiech wywołuje praca Zuzanny Zu Jankowskiej, frapuje obraz Edyty Mądzelewskiej, kusi kobieta pędzla Lidii Wnuk. Warto sprawić sobie lub najbliższym inspirujący prezent – nie tylko z okazji świąt.

64 Aukcja Młodej Sztuki odbędzie się 15 grudnia 2016, o godz. 19, wystawa przedaukcyjna już jest otwarta dla zwiedzających w warszawskiej galerii przy Nowym Świecie 54/56.

kontakt: Aleksandra Migacz, mlodasztuka@sda.pl, tel. 22 828 96 98 oraz 603 949 004

katalog prac: sda.pl

fot. (góra) Dilan Abdulla, 27–16–84, 2016, akryl, olej płótno, 120 × 100 cm

źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.