szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Artysto- aplikuj!

08.06.2018

Aktualności, Magazyn

Prezentujemy kolejną porcję polskich i międzynarodowych konkursów, spośród których zarówno twórcy posługujący się malarstwem, rysunkiem czy rzeźbą, jak i artyści pracujący w nowoczesnych mediach z pewnością znajdą coś dla siebie. 

Biodiversity Drawing Contest

Organizator: Municipality of Vila Real, Zona Livre- Associação Cultural
Termin: 30-06-2018
Dziedzina: rysunek
Opłata: brak

Opis: Konkurs adresowany jest do wszystkich artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych z całego świata. Jego tematem jest różnorodność biologiczna prezentowana na podstawie ilustracji fauny oraz flory. Zgłaszane realizacje oceniane będą w dwóch kategoriach: rysunek naukowy (powstały przy zastosowaniu koncepcji i technik rysunkowych oraz elementów opisowych i informacyjnych o naukowym charakterze) oraz rysunek przyrodniczy. Zwycięzcy w kategorii rysunek naukowy otrzymają kolejno 500 euro za pierwsze miejsce, 200 euro za drugie miejsce oraz 100 euro za trzecie miejsce. Laureaci w kategorii rysunek przyrodniczy nagrodzeni natomiast zostaną kwotą 250 euro za pierwsze miejsce, 100 euro za drugie miejsce i 50 euro za trzecie miejsce.

Strona konkursu: https://www.fiin.pt/en/drawing-contest/


XXII A la Orilla del Viento- konkurs na ilustrację książkową

Organizator: Fondo de Cultura Económica
Termin: 31-08-2018
Dziedzina: ilustracja
Opłata: brak

Opis: Konkurs zorganizowany został z myślą o pełnoletnich pisarzach i ilustratorach z całego świata. Uczestnicy mogą przesyłać krótkie, ilustrowane opowiadania dla dzieci wyłącznie w języku hiszpańskim. Dopuszczalne jest zgłaszanie historii opartych wyłącznie na ilustracjach. Opowiadania mogą mieć dowolny temat, natomiast ilustracje mogą zostać zrealizowane dowolną techniką. Maksymalna długość książki to 48 stron, minimalna natomiast- 16. Zarówno tekst, jak i ilustracja nie powinny być nigdy wcześniej publikowane. Zwycięzca otrzyma 150 tysięcy meksykańskich peso na poczet publikacji książki.

Strona konkursu: http://www.fondodeculturaeconomica.com/invitaciones/2018/aov.html


Nami Concours 2019

Organizator: Nami Island
Termin: 31-08-2018
Dziedzina: ilustracja
Opłata: brak

Opis: Konkurs adresowany jest do ilustratorów z całego świata. Należy zgłaszać od 5 do 10 ilustracji do wybranej historii na dowolny temat. Przyznawane są cztery główna nagrody: Grand Prix (10 tys. dol.), Golden Island (5 tys. dol.), Green Island (2 tys. dol.) oraz Purple Island (certyfikat).

Strona konkursu: http://www.namiconcours.com/press/press_01.php?page=1&keyfield=&keyword=&num=19&re_num=0&mode=view


The Poster Prize for Illustration 2018

Organizator: Association of Illustrators, London Transport Museum
Termin: 16-07-2018
Dziedzina: ilustracja, plakat, grafika
Opłata: brak

Opis: The Poster Prize for Illustration 2018 to konkurs powstały z myślą o pełnoletnich ilustratorach i studentach kierunków plastycznych z całego świata. Tematem tegorocznego wydarzenia są „Londyńskie Historie”. Artyści powinni za pomocą pojedynczego obrazu uchwycić znane lub mniej znane, aktualne lub dawne, rzeczywiste lub fikcyjne, inspirowane filmem, literaturą czy własnymi doświadczeniami narracje dotyczące miasta. Realizacja powinna być wykonana w orientacji pionowej, dostarczona w pliku jpg, png lub gif. Laureat pierwszej nagrody otrzyma 2 tysiące funtów, natomiast jego praca znajdzie się na plakatach London Transport Museum, które zawisną w londyńskim metrze. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma nagrodę wysokości 1 tysiąca funtów, natomiast trzeciego- 750 funtów. Ponadto, 100 najlepszych, wyłonionych przez jury zgłoszeń będzie można oglądać na wystawie w London Transport Museum, która potrwa od lutego do lata 2019 roku.

Strona konkursu: https://theaoi.com/prize-for-illustration/


The Human Condition 2018

Organizator: Art-Competition.net
Termin: 16-07-2018
Dziedzina: malarstwo, rysunek, kolaż, grafika, grafika cyfrowa, tkanina artystyczna, fotografia
Opłata: 20 dolarów za jedną zgłoszoną pracę, dodatkowe 10 dolarów za każdą kolejną zgłoszoną pracę.

Opis: Konkurs skierowany jest do pełnoletnich artystów z całego świata pracujących w takich mediach, jak malarstwo, rysunek, grafika, grafika cyfrowa, tkanina artystyczna i fotografia. Zgłaszane prace mają stanowić unikalną interpretację współczesnej kondycji ludzkiej i wyrażać rozmaite uczucia towarzyszące człowiekowi na co dzień, począwszy od szczęścia i radości, na smutku i przygnębieniu kończąc. Organizatorzy przyznają aż siedem nagród oraz dziesięć wyróżnień, których całkowita wartość pieniężna wyniesie ponad 8 tysięcy dolarów. Zdobywca I miejsca otrzyma 500 dolarów, rekomendowany będzie jako „polecany artysta” na stronie InternationalArtistDirectory.com. Ponadto, realizacja zwycięzcy weźmie udział w e-mailowej kampanii marketingowej „Art. Market NewsTM” oraz prezentowana będzie na stronie http://artmarketnews.net. Ogólna wartość pieniężna przyznawana laureatowi pierwszej nagrody wynosi więc 5,5 tys. dolarów. Zdobywca II miejsca otrzyma 400 dolarów, a także zostanie wyróżniony tytułem „artysta godny uwagi” w serwisie InternationalArtistDirectory.com. Laureaci III, IV, V, VI i VII miejsca otrzymają kolejno 300, 200, 100, 75 i 50 dolarów.

Strona konkursu: http://art-competition.net/Contest_Information.cfm?CIP=The_Human_Condition_2018


Ilustraciència 2018- Międzynarodowy konkurs na ilustrację naukową

Organizator: Muzeum Nauk Ścisłych w Madrycie, Katalońskie Stowarzyszenie Komunikacji Naukowej
Termin: 20-06-2018
Dziedzina: rysunek, ilustracja
Opłata: brak

Opis: Celem organizatorów konkursu jest promocja ilustracji naukowej w każdej postaci. W wydarzeniu można brać udział grupowo lub indywidualnie. Każdy uczestnik musi mieć ukończone 18 lat i może zgłosić wyłącznie jedną ilustrację. Tematyka pracy powinna odnosić się do nauki lub natury. Technika jej wykonania pozostaje natomiast dowolna. Jury wybierze zwycięskie ilustracje w dwóch kategoriach- dotyczących nauki i natury. Każdy z laureatów otrzyma 600 euro. Ponadto, każdy z uczestników weźmie udział w mobilnej wystawie zbiorowej. 40 najlepszych prac znajdzie się natomiast w katalogu wydarzenia.

Strona konkursu: http://illustraciencia.info/en/portfolio-category/5a_edicion/


Dreams 2018

Organizator: Art-Competition.net
Termin: 16-07-2018
Dziedzina: malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika, kolaż, fotografia, grafika cyfrowa
Opłata: 25 dolarów za trzy zgłoszone prace i 5 dolarów za każdą dodatkowo zgłoszoną pracę

Opis: W konkursie brać udział mogą wszyscy pełnoletni artyści pracujący w dowolnym medium. Jego celem jest wyłonienie 20 artystów, których prace złożą się na wirtualną wystawę „Dreams 2018”, będącą pokazem dzieł inspirowanych snami twórców wizualnych. Laureat otrzyma grant Christophera E. Burke’ego wysokości 500 dolarów. Jego realizacja stanie się także najważniejszym dziełem wystawy promującym wydarzenie. Ponadto laureat otrzyma dedykowaną kampanię marketingową dotyczącą jego sztuki.

Strona konkursu: http://art-competition.net/Contest_Information.cfm?CIP=Dreams_2018


Konkurs na komiks „Nouveau talent 2018”

Organizator: Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Lozannie
Termin: 29-06-2018
Dziedzina: komiks
Opłata: brak

Opis: Konkurs otwarty jest dla twórców komiksu z całego świata, którzy mają powyżej 15 lat. Uczestnicy mogą zgłaszać niepublikowane wcześniej prace, które w dowolny sposób odnoszą się do hasła przewodniego wydarzenia, jakim jest „LUSTRO”. Należy przesyłać kompletną historię komiksową (z tekstem lub bez) zawartą na jednej stronie A4 bądź A3. Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymają nagrodę pieniężną wysokości kolejno 2, 1,5 oraz 1 tysiąca franków szwajcarskich. Przewidziana jest także nagroda specjalna o wartości 1 tysiąca franków szwajcarskich, która przyznana zostanie przez publiczność uczestniczącą w Festiwalu.

Strona konkursu: http://www.bdfil.ch/concours-nouveau-talent-2018/


Konkurs na identyfikację wizualną i hasło promocyjne

Organizator: Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie
Termin: 18-06-2018
Dziedzina: projektowanie graficzne
Opłata: Brak

Opis: Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego zaprasza artystów lub firmy do udziału w konkursie polegającym na stworzeniu identyfikacji wizualnej i zaproponowaniu hasła promującego inwestycję finansowaną ze środków unijnych, której przedmiotem jest kapitalny remont budynku instytucji przy ulicy Józefitów 16 w Krakowie. Uczestnicy zobowiązani są do przedstawienia w formie plakatu promocyjnego propozycję layoutu oraz hasła. Do plakatu należy dołączyć opis koncepcji pracy, składający się na jej myśl przewodnią oraz uzasadnienie użycia symboli, znaków, sloganu, kolorystyki. Nagrodą będzie realizacja projektu identyfikacji wizualnej i hasła promocyjnego muzeum oraz suma do 15 tysięcy złotych.

Strona konkursu: http://www.mhf.krakow.pl/?action=events&param=eventsCurrent&id=247


6. Międzynarodowy Konkurs na Rysunek im. Andriollego Nałęczów 2018

Organizator: Nałęczowski Ośrodek Kultury
Termin: 15-08-2018
Dziedzina: rysunek
Opłata: 100 zł

Opis: W konkursie organizowanym przez Nałęczowski Ośrodek Kultury mogą wziąć udział zarówno artyści profesjonalni, jak i studenci ostatniego roku wyższych uczelni artystycznych z kraju oraz z zagranicy. Celem imprezy jest wykazanie aktualnych tendencji obecnych w sztuce rysunkowej. Do konkursu zgłosić można nie więcej niż trzy prace zrealizowane w dowolnej technice rysunkowej o maksymalnych wymiarach 50×70 cm. Dla zdobywcy Nagrody Głównej Burmistrza Nałęczowa przewidziana jest nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych, natomiast laureaci I, II i III nagrody otrzymają kolejno 4, 3,5 oraz 3 tysiące złotych. Jury przewiduje również przyznanie nagród specjalnych oraz wyróżnień honorowych.

Strona konkursu: http://www.noknaleczow.pl/dzialalnosc-nok/konkurs-na-rysunek-andriollego


III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kolaż – Asamblaż 2018

Organizator: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu
Termin: 12-10-2018
Dziedzina: kolaż, asamblaż
Opłata: 50 zł

Opis: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zaprasza do udziału w konkursie artystów profesjonalnych oraz studentów ostatniego roku wyższych uczelni artystycznych z całej Polski. Uczestnicy mogą zgłaszać wcześniej niepublikowane kolaże i asamblaże wykonane na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Maksymalny wymiar dłuższego boku realizacji może wynosić maksymalnie 50 cm. Zdobywca I miejsca otrzyma nagrodę pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych, drugiego- 3 tysięcy złotych, III natomiast- 2 tysięcy złotych. Przyznawane będą także wyróżnienia honorowe o wartości 1 tysiąca złotych.

Strona konkursu: https://bwaolkusz.com/2018/04/10/iii-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-kolaz-asamblaz-olkusz-2018/


Konkurs na projekt i wykonanie rzeźby/instalacji plenerowej

Organizator: Prezydent Miasta Kołobrzeg
Termin: 17-07-2018
Dziedzina: rzeźba, instalacja
Opłata: brak

Opis: Konkurs adresowany jest do studentów szkół artystycznych, artystów plastyków, pracowni artystycznych oraz firm zajmujących się projektowaniem obiektów małej architektury. Tematyka zgłaszanego projektu wolnostojącej rzeźby lub instalacji plenerowej może być dowolna, jednak powinna wywoływać w odbiorcy pozytywne emocje, mieć pogodny lub żartobliwy charakter. Technika wykonania realizacji również może być dowolna, jednakże zastosowany materiał powinien być trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Zgłoszenie powinno składać się na część graficzną i opisową, a także na portfolio. Autor zwycięskiego projektu otrzyma szansę zrealizowania go na terenie zielonym przy ul. Rzecznej w Kołobrzegu. Wynagrodzenie za projekt i wykonanie pracy wyniesie 80 tysięcy złotych brutto.

Strona konkursu: http://umkolobrzeg.esp.parseta.pl/index.php?id=107897


Złota Nitka 2018

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Łódzkie Centrum Wydarzeń
Termin: 24-06-2018
Dziedzina: projektowanie mody
Opłata: brak

Opis: Konkurs skierowany jest do pełnoletnich, urodzonych po 1988 roku profesjonalnych projektantów mody, jak i debiutujących artystów związanych z uczelniami artystycznymi czy szkołami mody. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „HARMONIA”. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną kolekcję, składającą się na 10-12 sylwetek damskich w rozmiarze 36/38 oraz męskich w rozmiarze 48/50. Zgłoszenie powinno zawierać dokumentację fotograficzną i opis kolekcji. 15 wybranych przez jury projektów dopuszczonych zostanie do drugiego etapu konkursu. Wówczas kolekcja zaprezentowana zostanie na modelkach i modelach podczas Finałowej Gali Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka 2018. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych oraz statuetkę Złota Nitka 2018.

Strona konkursu: http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/3


Biennale Tkaniny Artystycznej TKAN ART

Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
Termin: 31-07-2018
Dziedzina: tkanina artystyczna
Opłata: 30 zł

Opis: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza wszystkie osoby pełnoletnie do udziału w Biennale Tkaniny Artystycznej TKAN ART. Do konkursu należy zgłaszać maksymalnie dwie tkaniny artystyczne o wymiarach nie mniejszych niż 100×70 cm oraz nie większych niż 300×150 cm. Realizacje powinny powstać w przeciągu dwóch ostatnich lat. Prace do konkursu kwalifikowane będą na podstawie zdjęć. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 700 złotych.

Strona konkursu: https://cekis.pl/wydarzenia/biennale-tkan-art-termin-zgloszen/


VIII Przegląd Młodej Sztuki „Świeża Krew”

Organizator: Galeria Sztuki Socato
Termin: 24-08-2018
Dziedzina: malarstwo, rzeźba
Opłata: 40 zł

Opis: Wrocławska Galeria Sztuki Socato zaprasza absolwentów studiów magisterskich na kierunkach artystycznych w 2018 lub 2017 roku do udziału w Przeglądzie Młodej Sztuki „Świeża Krew”. Uczestnicy mogą zgłaszać do konkursu 2-4 wykonane dowolną techniką prace z dziedziny malarstwa lub rzeźby. Grand Prix przyznawane jest w kategorii malarstwa (5 tysięcy złotych, nagrodzona praca przechodzi na własność fundatora nagrody) oraz rzeźby (2 tysiące złotych). Ponadto przyznawana jest także nagroda publiczności- bon na 800 złotych do wykorzystania w sklepie plastycznym. Najlepsze prace prezentowane będą na pokonkursowej wystawie w Galerii Sztuki Socato.

Strona konkursu: http://www.swiezakrew.pl/


Zabawka przyjazna dziecku

Organizator: Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Termin: 31-10-2018
Dziedzina: design
Opłata: brak

Opis: Konkurs adresowany jest do pełnoletnich uczniów i absolwentów szkół plastycznych, studentów kierunków plastycznych wyższych uczelni, profesjonalnych i nieprofesjonalnych artystów, projektantów oraz studiów projektowych. Do konkursu można zgłaszać zabawki, różnego rodzaju gry (zręcznościowe, planszowe, logiczne) oraz programy multimedialne dla dzieci. Prace oceniane będą w następujących kategoriach: zabawka wdrożona do produkcji, zabawka ludowa, zabawka artystyczna, prototyp. Pula przewidzianych nagród wynosi 11 tysięcy złotych.

Strona konkursu: http://www.muzeumzabawek.eu/zabawka-przyjazna-dziecku-2018/


V Konkurs Stypendialny Gildia.pl

Organizator: Gildia Internet Services sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie
Termin: 01-08-2018
Dziedzina: komiks
Opłata: brak

Opis: V Konkurs Stypendialny Gildia.pl skierowany jest do twórców komiksów. Jego celem jest przyznanie w drodze konkursu stypendium autorom, którzy ubiegają się o wsparcie dla projektu publikacji komiksowej o dużej wartości artystycznej i merytorycznej. Zgłaszane projekty komiksów powinny zawierać co najmniej osiem gotowych plansz tworzących spójną całość (w pliku pdf), a także narracyjny opis całego komiksu (scenariusz lub streszczenie). Zwycięzca konkursu otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 13 tysięcy złotych, a także możliwość publikacji komiksu. Przewidziane są także trzy nagrody pieniężne o łącznej wartości 7 tysięcy złotych.

Strona konkursu: https://www.komiks.gildia.pl/konkursy/2018/5-konkurs-na-stypendium-gildia.pl


Międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową

Organizator: Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Termin: 31-07-2018
Dziedzina: komiks
Opłata: 30 zł dla uczestników z Polski i 10 euro dla uczestników z zagranicy

Opis: Organizowany od 1991 roku prestiżowy konkurs a krótką formę komiksową adresowany jest do wszystkich autorów komiksu. Uczestnicy zobowiązani są zgłosić komiks składający się z 1-8 plansz o dowolnej tematyce. Autorzy mają również dowolność, jeśli chodzi o wykorzystywane techniki komiksowe- mogą posługiwać się rysunkiem, malarstwem, grafiką cyfrową, fotografią. Zdobywca Grand Prix otrzyma kwotę pieniężną wysokości 7 tysięcy złotych oraz statuetkę Komiksusa. Laureaci I, II i III miejsca zostaną nagrodzeni sumą kolejno 4,5, 3,5 oraz 2 tysięcy złotych. Przewidziane są również 3 nagrody specjalne wysokości 1 tysiąca złotych. Prace konkursowe zaprezentowane zostaną na wystawie, natomiast najlepsze z nich trafią do katalogu.

Strona konkursu: http://komiksfestiwal.com/konkursy/miedzynarodowy-konkurs-na-krotka-forme-komiksowa/

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów