szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

SUBLIMACJA – kolejny wernisaż dzieł wrocławskiego malarza Artura Klafty

09.05.2012

Magazyn

Artuf Klafta – przedstawiciel młodego pokolenia malarzy wrocławskich, śmiało i z powodzeniem stawiający swe kroki zarówno na rodzimej, jak i międzynarodowej arenie sztuki współczesnej, już 14.05. zaprezentuje swe dzieła także dolnośląskiej publiczności.Martwe słońce, A. Krafta

Wernisaż połączony będzie z wykładem Krzysztofa Cmiela – absolwenta psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematyka prelekcji korespondować będzie z charakterem wystawy i dotyczyć będzie zagadnienia sublimacji w procesie indywiduacji – separacji.

Sam artysta, który kilka miesięcy temu prezentował swe prace na prestiżowej imprezie HanseArt Kunstmesse w Lubece obok artystów z Afryki, Ameryki i Azji zaznacza, że zadaniem wrocławskiego wernisażu jest przede wszystkim

Wyzwolenie niekontrolowanego przepływu różnych konfrontujących się idei oraz uwrażliwienie na odmienność innych w sposobie postrzegania zastanej rzeczywistości.

Malarstwo Artura Klafty, absolwenta wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza, inspirowane jest głównie fundamentalnymi pytaniami o sens i treść ludzkiej egzystencji.

Majowy wernisaż będzie z pewnością ciekawym i inspirującym wydarzeniem nie tylko dla koneserów sztuki współczesnej, ale wszystkich otwartych na świeżość spojrzenia oraz oryginalność realizacji w sztuce.

MIEJSCE: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej,

Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu

Zapraszamy 14.05.2012, start: godzina 17.00

Źródło: www.arturklafta.com

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: