szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:

„Zima to czas ciszy” – mówi Mariusz Mierzejewski. Relacja z wystawy w Galerii 101 Projekt

21.01.2015

Polska: wydarzenia

patronat rynekisztuka.pl16 stycznia w piątek w warszawskiej Galerii 101 Projekt odbył się wernisaż wystawy młodego artysty, Mariusza Mierzejewskiego, którą będzie można oglądać do końca lutego. Prace prezentowane na wystawie spina tytuł „Biała pora”, odnoszący się do zimy oraz towarzyszącej jej aury, skłaniającej do wyciszenia i refleksji.

 

Artysta, nie ograniczając swojego wyrazu twórczego konkretnym formatem, zaprezentował w Galerii 101 Projekt zarówno prace monumentalne, dwumetrowe, jak i w mniejszych rozmiarach.

Mariusz Mierzejewski utrwala na płótnach rozmaite wątki, często zaczerpnięte z codziennej rzeczywistości, utrzymując je w ascetycznych, zazwyczaj czarno-białych barwach. Autor poszukuje tym samym malarskiej „ciszy”, która przejawia się w jego twórczości w różnym stopniu intensywności. Czerpiąc inspiracje z natury oraz najbliższego otoczenia zapisuje swoje odczucia nad przemiennymi fazami ludzkiej egzystencji, do których należy również, prowokowany zimową aurą, czas wyciszenia. Zdaniem artysty – zima to czas ciszy tak bardzo potrzebnej… m.in. do zanurzenia się w malarstwo.

16 stycznia, wernisaż wystawy „Biała Pora” Mariusza Mierzejewskiego w Galerii 101 Projekt w Warszawie:

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: