szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Duet MARIOS we wrocławskiej Galerii BWA

12.01.2012

Magazyn

 W najbliższy piątek gościem galerii będzie duet MARIOS (Mediolan) w ramach cyklu spotkań z projektantami mody – Szafa Polska 90_10. Zapraszamy na autoprezentację projektantów oraz dyskusję. W trakcie spotkania będzie można na żywo zapoznać się z ubraniami oraz unikatowymi publikacjami MARIOS.

Projekt: MARIOS, Źródło: BWA Wrocław

MARIOS: Mayo Loizou i Leszek Chmielewski założyli wspólny label w 2001 r. Początkowo działając w Japonii, w 2005 r. otworzyli butik w Tokio. Aktualnie rezydują w Mediolanie. Swoją pracę określają jako poszukiwanie równowagi między estetyką a funkcjonalnością. Skupiają się na ubraniach codziennego użytku, które łączą unisex, możliwość modyfikacji i aktualność.

Projekt: MARIOS, Źródło: BWA Wrocław

Regularnie współpracują z innymi artystami i brandami nad projektami wykraczającymi poza dziedzinę mody. Wydawali własny magazyn „MARIOS MAGAZINE” oraz inne unikalne publikacje. W 2009 r. razem z Karolem Radziszewskim stworzyli linię ubrań „MARIOS DIK” prezentowaną w CSW Zamek Ujazdowski. Aktualnie współpracują z Kubą Dąbrowskim, wykorzystując jego fotografie jako nadruki na ubraniach i dodatkach (www.marios.eu).

Projekt: MARIOS, Źródło: BWA Wrocław

Szafa Polska 90_10: Chcąc zapełnić lukę reprezentacji mody jako pełnoprawnej dziedziny dizajnu, zapraszamy do spotkań z projektantami, którzy aktywnie współtworzyli obraz „polskiego” ubioru na przełomie XX i XXI wieku. Stwarzając szansę wypowiedzi w sytuacji odmiennej od pokazów mody, oddajemy zaproszonym gościom kontrolę nad kształtem ich autoprezentacji.

Projekt: MARIOS, Źródło: BWA Wrocław

Liczymy, że przestrzeń galerii będzie sceną nie tylko teoretycznej dyskusji, ale i żywego kontaktu twórców z publicznością. Naszym celem jest wymiana odautorskich komentarzy, krytyki oraz pytań od odbiorców mody. Wierzymy, że kuratorski wybór naszych gości w pełni odda różnorodność tej gałęzi projektowania. Mody, która poza swoim komercyjnym wymiarem nierzadko angażuje się w działania z różnymi formami sztuki i szeroko pojętej kultury (www.facebook.com/SzafaPolska90.10)

Projekt: MARIOS, Źródło: BWA Wrocław

Galeria Design, BWA Wrocław

wykład-spotkanie z cyklu Szafa Polska_90-10: MARIOS

 13 stycznia 2012 r. (piątek), godz. 18:00

Źródło: Galeria Design, BWA Wrocław

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.