szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Galeria Ale Sztuka!: Cykle malarskie Katarzyny Śmiałowicz

31.01.2012

Magazyn

Tematem prac Katarzyny Śmiałowicz składających się na cykl „Bliżej” i „Livor” jest ludzkie ciało. Artystka przygląda mu się z uwagą i miłością, z bliska analizuje niewielkie jego fragmenty.

Katarzyna Śmiałowicz (ur. 1987 r.) jest absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Galeria Ale Sztuka prezentuje prace z jej trzech cyklów malarskich: „Bliżej”, „Livor” i „Chłopcy”. We wszystkich pracach pozostaje wierna swojej technice: nakłada na płótno wiele laserunkowych warstw – dzięki temu barwy zlewają się, przenikają wzajemnie a kształty i kontury zacierają się.

Oto jak artystka pisze o pracach z cyklu „Bliżej”:

„Maksymalny ładunek emocjonalny przy minimum ekspresji.
Obraz, który przedstawia mały fragment policzka mężczyzny – miłości mojego życia. Czy wyczytasz to z obrazu? Może kiedy zastanowisz się nad starannością z jaką maluję każde naczynko i przebarwienie – ale równie starannie rozcieram, zamazuję, ukrywam pod delikatnym sfumato – ten policzek nie jest dla ciebie.
Studiuję jego ciało milimetr po milimetrze, zbliżam się, oddalam – odkrywam, ukrywam.
Maluję. To moja fascynacja i moja modlitwa.
Moja obsesja i moja mantra.
Bliskość. Zbliżenie. Im bliżej podchodzimy, by lepiej się przyjrzeć, tym bardziej obraz się zamazuje.
Bliskość. Miłość. Im bardziej się zbliżamy, im lepiej kogoś poznajemy, tym wyraźniej czujemy, że właściwie go nie znamy. Że jeszcze długa droga przed nami. Ale nigdy nie uda nam się poznać drugiej osoby w całości, do końca. Nie wnikniemy w jej myśli, nie zrozumiemy co czuje…
O tym są moje obrazy.”

Prace dostępne są tu:
Galeria Ale Sztuka!

Źródło: Galeria Ale Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.