szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Polka na Międzynarodowym Biennale w Pekinie

26.09.2012

Magazyn

Małgorzata Karp-Soja, Express, źródło: karp-soja.pl

Małgorzata Karp-Soja, Express, źródło: karp-soja.pl

Na tegorocznym – 5 Międzynarodowym Biennale Sztuki w Pekinie (BIAB – Beijing International Art Biennale) Polskę reprezentowała będzie krakowska artystka Małgorzata Karp – Soja.

28 września rozpoczyna się 5 Międzynarodowe Biennale Sztuki w Pekinie (BIAB – Beijing International Art Biennale) pod hasłem Future and Reality, w którym artystka bierze udział po raz drugi i tym razem jest jedyną reprezentantką Polski.

Międzynarodowe Biennale Sztuki w Pekinie po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2004 roku, a decyzja o ich powstaniu została podjęta tuż po przystąpieniu Chin do WTO oraz rozstrzygnięciu konkursu na organizację Igrzysk Olimpijskich 2008.

Małgorzata Karp-Soja urodziła się w Krakowie. Ukończyła studia na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, broniąc dyplom u profesor Marii Ostaszewskiej w 1992 roku. Malarstwo studiowała w pracowni profesora Stanisława Wiśniewskiego, a rysunek w pracowni profesora Allana Rzepki. Od 1997 roku zajmuje się własną twórczością artystyczną, w szczególności malarstwem olejnym i pastelami. Jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych w Polsce, Austrii, Francji, Belgii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji i USA.

Warto także wspomnieć, że już 11 października odbędzie się indywidualna wystawa artystki w Ambasadzie Rosji w Warszawie, a także w połowie grudnia w krakowskim Pałacu Sztuki.

Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.