szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Studentartworks.com – nowa przestrzeń dla młodej sztuki

20.12.2012

Magazyn

W listopadzie pisaliśmy na łamach portalu Rynekisztuka.pl o internetowej galerii studentartworks.com, która powstała z pasji dla młodej sztuki, nowych trendów  i stylistyk. Z założenia portal ma nieść pomoc  stawiającym pierwsze kroki  artystom. Na portalu zaprezentować się mogą studenci zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Nie muszą też studiować na kierunkach ściśle artystycznych, wystarczy że tworzą i przejawiają swój talent oraz pasję do sztuki. Jedynym wymogiem – można by rzec – jest status studenta.  W galerii internetowej prezentowane są również prace absolwenckie należące do artystów, którzy jeszcze w trakcie studiów dołączyli do grupy reprezentowanej przez Studentartworks.com.

Na studentartworks.com można obecnie obejrzeć różnorodne realizacje autorstwa studentów z Polskich, Holandii, Anglii, Węgier, Hiszpanii, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Irlandii, Niemiec, a także z Tajlandii oraz Australii. Warto zaznaczyć także, że w przypadku sprzedaży pracy studenta StudentArtworks.com nie pośredniczy w transakcji, co oznacza, że  nie pobiera opłat jak marża galeryjna czy prowizja.

Celem Studentartworks.com jest przede wszystkim popularyzacja młodej sztuki i osiągnięcie satysfakcjonującej  liczby jej sympatyków. W sposób szczególny galerii zależy na zbudowaniu relacji między twórcami, a kolekcjonerami, którzy trochę jeszcze boją się inwestować w realizacje studenckie.

Zespół Studentartworks.com oprócz promocji prac studentów w sieci organizuje także wystawy oraz aukcje na które mogą przybyć entuzjaści jak i ci zainteresowani, którzy dopiero zaznajamiają się z młodą sztuką. Jednym z takich wydarzeń była wystawa ‘Młode umysły sztuki’ zorganizowana przez Studentartworks.com w centrum Wrocławia w Art Hotelu. Trwała od 20 lipca do 31 sierpnia br. W ostatnim dniu odbył się dla gości na początek wieczoru specjalny pokaz mody oraz stylizacji młodej wrocławskiej projektantki Oli Topczewskiej. Na koniec natomiast odbyła się aukcja obrazów studentów, które były wystawiane w Art Hotelu przez okres trwania wystawy.

Autorami obrazów są:

Julia Vegh z Węgierskiego Uniwersytetu Sztuki w Budapeszcie

Iulia Negru z UNARTE w Bukareszcie

Ziemowit Fincek z ASP we Wrocławiu

Adrian Kempa z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu

Tomasz Preficz z ASP w Krakowie

Dagmara Rybak z ASP we Wroclawiu

Michał Sarna z ASP we Wrocławiu

Artykuł sponsorowany

 

Źródło: StudentArtworks.com

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.