szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Skradziono dzieło Salvadora Dali

20.11.2013

Ciekawostki

Jedna z oryginalnych prac wybitnego surrealisty, Salvadora Dali, została skradziona z estońskiego Muzeum Nowej Sztuki w Parnawie. Według wstępnych ustaleń policji, do rabunku miało dojść 3 października.

Salvador Dali, "Fuente de Vida", 1977. Źródło: icollector.com

Salvador Dali, „Fuente de Vida”, 1977. Źródło: icollector.com

Skradzione dzieło zatytułowane „Fuente de Vida”, należy do limitowanej serii prac artysty wykonanych z metali i ceramiki. Złota plakieta niewielkich rozmiarów, pokryta 22 karatowym złotem, pochodzi z roku 1977.  Praca była częścią wystawy zatytułowanej „Materializacja tego, co surrealistyczne”, otwartej w Muzeum Nowej Sztuki od 5 września do 7 października. Wszystkie dzieła, wchodzące w skład ekspozycji pochodziły od prywatnych, zagranicznych kolekcjonerów.

Dzięki zeznaniom świadków policja podejrzewa, iż sprawcą kradzieży jest młody mężczyzna średniego wzrostu. Złota plakieta została skradziona prawdopodobnie około godziny 17:15, 3 października. Wartość dzieła wyceniana jest na około 2,100 euro. 

Będziemy informować o dalszych doniesieniach w tej sprawie na bieżąco.

Fot. Salvador Dali z ocelotem. 1965. Źródło: New York Library of Congress

Źródło: news.err.ee

Eliza Ortemska

Portal RynekiSztuka.pl

portal_rynekisztuka_portal

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.