szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Pierwszy Batman na aukcji komiksów

29.01.2015

Świat: aukcje

Co ciekawego dzieje się na rynku komiksów kolekcjonerskich? Już niedługo pod młotek wystawiony zostanie unikatowy i całkowicie odnowiony egzemplarz  Detective Comics #27 wydany przez DC w 1939 roku. To właśnie w tym odcinku na scenę komiksową wkracza Batman.

Komiks pojawi się na aukcji w domu aukcyjnym Heritage Auctions’ (głównie specjalizującym się w przedmiotach kolekcjonerskich) zaplanowanej na 20 lutego 2015 w Nowym Jorku. Eksperci spodziewają się nawet powyżej 100 tys. dolarów, analogicznie do sytuacji, kiedy na licytację wystawiono egzemplarz Action #1, na łamach którego zadebiutował Supermen. W 27# odcinku Detective Comics pojawia się nowy kultowy bohater – The Caped Crusader, czyli Batman.

Detective_Comics_27

Detective Comics #27 (DC, 1939) CGC Apparent VF- 7.5, źródło: Heritage Auctions

„Ten egzemplarz Detective Comics #27 prawdopodobnie jest drugim odnowionym egzemplarzem tego wydania o takiej wartości. To podstawa każdej kolekcji, dlatego oczekujemy wyniku aukcji odpowiedniego do rzadkości prezentowanego obiektu” – mówią eksperci Heritage Auctions’.

Co ciekawe, po roku od debiutu Batman doczekał się on swojego własnego tytułu – Batman #1, który również możemy zakupić na wspomnianej aukcji. Wycenia się go na minimum 65 tys. dolarów. Highlightem będzie także komiks Hala Fostera Prince Valiant, czyli Niezłomny Wiking z 1946 roku, a konkretnie Ślub Vala i Alety, wyceniany na powyżej 50 tys. dolarów. Pojawi się również oryginalna okładka do Uncanny X-Men #162 wydanego przez Marvel w 1982 roku.

Hal Foster, Prince Valiant, Sunday Comic Strip, Wedding of Val, źródło: Heritage Auctions

Hal Foster, Prince Valiant, Sunday Comic, Wedding of Val, źródło: Heritage Auctions

Do innych ważniejszych propozycji zalicza się pierwszy odcinek Fantastycznej Czwórki z 1961 roku wydanej nakładem Marvel, którego okładkę zaprojektował Jack Kirby. Dzisiaj komiks znajduje się na liście TOP 20 komiksów Silver Age (okresu w historii powojennego komiksu w Stanach Zjednoczonych, kiedy powstali najwięksi i już legendarni superbohaterowie. Przypada on na lata 1956-1970) i wycenia się go na 40 tys. dolarów.

peneants

Charles Schulz, Peanuts, Sunday Comic, źródło: Heritage Auctions

Oferta nie ogranicza się tylko do komiksów o superbohaterach. Będzie można zakupić plansze Charlesa Schulza Peanuts czy okładki Carla Barksa Tony’ego Strobla dla Walt Disney’s Comics and Stories #279.

 Fot. Siedziba domu aukcyjnego Heritage Auctions w Nowym Jorku, źródło: Heritage Auctions

Portal Rynek i Sztuka

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017