szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski

Relacja z wernisażu „Czesław Niemen w obiektywie żony”

19.05.2015

Magazyn

Sklep rynekisztuka

Czesław Niemen już za życia obrósł legendą. Niewiele osób miało okazję przyjrzeć się prywatnemu życiu artysty. Dziś przed widzami odkryte zostały inne karty z życiorysu twórcy. Zapraszamy do relacji z wernisażu, który odbył się 17 maja w przestrzeniach Ney Gallery&Prints. To fragmenty niezwykłego i bardzo autentycznego albumu rodzinnego.

Wernisaż wystawy fotografii pt. „Czesław Niemen w obiektywie żony” można określić krótko. To Niemen według wybitnych Fotografów. Choć i to nie wyczerpuje palety emocji, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wernisażu, który odbył się 17 maja w Ney Gallery&Prints.

Goście, licznie zgromadzeni na wernisażu, zobaczyć mogli 19 prac autorstwa Małgorzaty Niemen. Jak mówi sama autorka: „Czesław Niemen w obiektywie żony” to zbiór fotografii, na których zobaczyć można artystę – cywila. Bez aury scenicznej. Artystę w podróży, w domowej przestrzeni, robiącego miny. Może to taki fragment albumu rodzinnego?”

Na wystawie niezmiennie można było podziwiać prace wybitnych polskich fotografów, którzy mieli przyjemność fotografować Czesława Niemena. Uczestnicy wernisażu zobaczyć mogli fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego, Ryszarda Horowitza, Marka Karewicza, Chrisa Niedenthala, Lidii Popiel, Andrzeja Świetlika przedstawiające Czesława Niemena.

3 od lewej Milena Marciniak, Małgorzata Niemen, Monika Ney

Organizatorki wydarzenia wraz z autorką zdjęć. Od lewej: Milena Marciniak, Małgorzata Niemen, Monika Ney. Źródło: materiały organizatora.

Ekspozycję odwiedzać można do 16 czerwca 2015 r. Istnieje możliwość zakupu limitowanych, sygnowanych fotografii kolekcjonerskich prezentowanych w ramach wystawy. W czasie trwania ekspozycji można zakupić unikatowy album zawierający wszystkie fotografie prezentowane na wystawie.

Zapraszamy do Ney Gallery&Prints
Warszawa, ul. Spokojna 5
Wystawa czynna do 16 czerwca

Fot. (góra), Małgorzata Niemen i Monika Ney, źródło: materiały organizatora
Portal Rynek i Sztuka

portal_rynekisztuka_portal

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.