szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Niegasnące zainteresowanie ceramiką – podsumowanie Aukcji Designu w Sopockim Domu Aukcyjnym

25.08.2016

Aktualności, Polska: aukcje

ART KONSULTACJE PREMIUM

20 sierpnia w gdańskiej galerii Sopockiego Domu Aukcyjnego miała miejsce Aukcja Designu. To druga aukcja wzornictwa przemysłowego w tym domu aukcyjnym. Jakie były jej wyniki? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem aukcji.

Największym powodzeniem cieszyły się liczne figurki ćmielowskie, które wylicytowano za wysokie kwoty. Figurka Indyka mimo wysokiej ceny wywoławczej – 950 zł – sprzedana została za 2 000 zł. Podobnie figurka Żubra – ta zwiększyła swoją cenę z 650 zł do 1 400 zł. Kolekcjonerzy bardzo zainteresowani byli także Figurą Pantery Bogucickiej Fabryki Porcelany, która sprzedała się za 900 zł i Sudanki Henryka Jędrasiaka, która poszła za 850 zł, podobnie jak figurka Bociana Mieczysława Naruszewicza.

Aukcja dowiodła, że nie gaśnie zainteresowanie ceramiką „picasowską”, a ikoniczne modele tego czasu są w cenie. Przykładem jest tutaj serwis do kawy Goplana w kolorowej malaturze ze złoceniami, który niemalże podwoił swoją cenę wywoławczą i sprzedany został za 2 600 zł.

Dobrymi wynikami mogą pochwalić się kolorowe formy ze szkła Zbigniew Horbowego, a wśród nich jego wazony czy kieliszki.

Hitem aukcji były też meble – designerskie formy foteli Garden Egg (cena wywoławcza 2 000 zł, sprzedany za tysiąc więcej) czy krzesło Model B1 niemieckiego projektanta Stefana Wewerki bardzo spodobały się gościom aukcji. Kilka razy przebijany był także niezwykle komfortowy, a zarazem elegancki, duński fotel FD 164 z lat 50. Arne Voddera, firmy France & Son, który sprzedany został za 1 800 zł, podobnie jak fotel Siesta w wersji z podnóżkiem Ingmara Antona Rellinga z 1965 roku.

fot.(góra): Figurka Żubr, proj. M. Naruszewicz, 1957, źródło: SDA 

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.