szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Allegro 1

Relacja z wernisażu wystawy pokonkursowej 8 Międzynarodowego Konkursu na Exlibris i Małą Formę Graficzną

08.09.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

6 września w Gmachu Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej 8 Międzynarodowego Konkursu na Exlibris i Małą Formę Graficzną „Sny Gdańskiego Neptuna”. Ekspozycję stworzyło aż 67 wyjątkowych prac. Wystawę będzie można oglądać do 28 października.

Gdańskie konkursy na exlibris i małą formę graficzną, zapoczątkowane przez Wyspę Skarbów GAK, odbywają się od 2007 roku. Tematem 8 edycji wydarzenia były „Sny Gdańskiego Neptuna”, boga mórz i postaci ściśle związanej z miastem Gdańsk. To bowiem jego posąg, zdobiący fontannę na Długim Targu, stał się jednym z najważniejszych symboli miasta.

W tegorocznym konkursie wzięło udział aż 570 prac nadesłanych przez uczestników z 260 autorów z różnych zakątków świata: Argentyny, Austrii, Białorusi, Chin, Chorwacji, Czech, Estonii, Grecji, Japonii, Litwy, Meksyku, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy.

Zdobywcami trzech pierwszych nagród zostali: I miejsce – Jakub Jaszewski za pracę „Trzyjząb” (Polska), II miejsce – Michał Rygielski za pracę „Może ryba?” (Polska), III miejsce – Veselin Damyanov-Ves za pracę „King Neptun I” (Bułgaria).  Natomiast wyróżnienia powędrowały do Mauricio Schvarzman (Argentyna), Magdaleny Radziszewskiej (Polska), oraz Petala Eftihia (Grecja)

Wystawę będzie można oglądać do 28 października 2016 roku.

Fot (góra): Zdjęcie z wystawy pokonkursowej 8 Międzynarodowego Konkursu na Exlibris i Małą Formę Graficzną „Sny Gdańskiego Neptuna”, źródło: materiały organizatora

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: