szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa fotografii Andrzeja Wiktora – Ney Gallery&Prints

20.09.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

 

Ney Gallery&Prints organizuje wystawę fotografii i heliograwiur Andrzeja Wiktora, pt. Rycerze, która odbędzie się w Galerii (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Tematem przewodnim jest środowisko rekonstruktorów historycznych. Współcześni Rycerze to obecnie Patronat Medialny RiSZogromna grupa pasjonatów, którzy uczestniczą nie tylko w obchodach wydarzeń historycznych, ale również sami aranżują epizody historyczne. Często kojarzeni jedynie z zabawą i maskaradą, to ludzie, którzy posiadają ogromną wiedzę i umiejętności także sportowe (szermierka, łucznictwo czy jazda konna). To wielka pasja, która często łączy ich życie zawodowe z hobby. Współpracują z nimi muzealnicy, organizatorzy obchodów rocznic, reżyserzy i wielu innych.

Bohaterami zdjęć Andrzeja Wiktora są rycerze, wikingowie, strzelcy, husaria, mistrzowie miecza z damami serc, rzemieślnicy. Wszystkich łączy jedna pasja- możliwie najwierniejsze odtworzenie tamtych czasów. W projekcie tym znajdują się przemyślane portrety osób w strojach z minionych epok, bez stylizacji i fikcji. Artysta nadaje wizerunkom szczególny wymiar i głębię. Wybitny warsztat i wspaniała kolorystyka czynią każdą z fotografii oryginalnym dziełem.

 Zaprezentowane będą również fotografie w rzadko już dziś stosowanej technice heliograwiury, które dopełniają ten ciekawy projekt.

Fotografie będzie można nabyć do swojej kolekcji.

Wszystkie prace wydrukowane zostały w drukarni Ney Prints.

Adres: Galeria (-1), PKOl, Wybrzeże Gdyńskie 4, Warszawa

Kiedy: Wernisaż: środa, 28 września 2016r., o godz. 19

            Wystawa potrwa do 20 października 2016r.

Fot. materiały prasowe źródło: Ney Gallery&Prints

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.