szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

„Dzikie lata ’80” – fotorelacja z wystawy – NEY Gallery&Prints

23.12.2016

Aktualności, Polska: wydarzenia

Ney Gallery&Prints zaprasza na wystawę fotografii „Dzikie lata ’80” poświęconą światowej sławy muzykowi i kompozytorowi Tomaszowi Stańko, którego na fotografiach uwiecznili Krzysztof Gierałtowski, Ryszarda Horowitz, Andrzej Tyszko, Wojciech Kukla. Uroczyste otwarcie ekspozycji odbyło się 3 grudnia 2016 roku. Wystawa czynna będzie do 19 lutego 2017 roku.

Tomasz Stańko o wystawie:

Wystawa poświęcona jest Dzikim latom ’80. To był czas wolności, jazzu, chwil zapomnienia. Wojtek Kukla był kolegą Lakisa (Anthimos Apostolis). Razem  kręciliśmy się w tych czasach po Krakowie, rozmawialiśmy o sztuce, wymienialiśmy poglądy, grywaliśmy i świetnie się razem czuliśmy. Wojtek bardzo trafnie zilustrował te czasy serią zdjęć – bardzo osobistych i nastrojowych;  był kronikarzem tego dzikiego okresu mojego życia. Zaprojektował również okładkę do płyty “Lady Go”, oraz wymyślił C.O.C.X. – nazwę do mojego projektu, która ma wielorakie znaczenie.  Fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego, Ryszarda Horowitza oraz mojego przyjaciela Andrzeja Tyszko dopełniają klimat tej wystawy”.

Wystawa potrwa do 19 lutego 2017r.

Galeria czynna:

wt.-pt. : 12-18

sb.-nd. : 13-18

www.neygalleryprints.pl

fot. (góra) Wystawa „Dzikie lata’ 80” fotorelacja

źródło: NEY Gallery&Prints

Rynekisztuka.pl

portal_rs_adres_www_wb

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.