szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski

5 lutowych aukcji, na które warto zwrócić uwagę

03.02.2017

Aktualności, Świat: aukcje

Sklep rynekisztuka

Bieżący miesiąc będzie interesującym okresem zarówno dla miłośników chińskich antyków, jak i dla pasjonatów rozmaitych obszarów sztuki, której szeroki zakres wyznaczają nazwiska, takie jak Egon Schiele, Bernard Buffet, czy Robert Rauschenberg. Warto prześledzić najciekawsze aukcje lutego z całego świata, od Londynu po Tokio.

Yusuf Grillo, The Duet, źródło: Bonhams

1. 11 lutego – „Aukcja zimowa”, Peter Karbstein Kunst & Auktionshaus, Dusseldorf

Licytacja zaoferuje dzieła znanych i cenionych artystów XX wieku. Główną atrakcją aukcji okaże się z pewnością praca „Crown Level (Kabal American Zephyr)” Roberta Rauschenberga, a także „Monochrome blue sponge” Yvesa Kleina.

2. 15 lutego – „Afryka teraz”, Bonhams, Londyn

Modernistyczna oraz współczesna sztuka Afryki reprezentowana będzie na aukcji przede wszystkim przez pracę pt. „The Duet” Yusufa Grillo oraz „African Dancers” Benedicta Enwonwu.

3. 16 lutego – „Erotyka: Pasja i pożądanie”, Sotheby’s, Londyn

Aukcja „Erotyka: Pasja i pożądanie” zaprezentuje dzieła związane z miłością i seksem, począwszy od czasów antycznych, na współczesności kończąc. Wśród rzeźb, obrazów, a także obiektów designu znajdzie się dzieło Marca Quinna pt. „Maquette for Sirena”, a także kilka prac autorstwa Pabla Picassa, czy Gustava Klimta.

Marc Quinn, Siren

4. 16 lutego – „Nowoczesna i aktualna sztuka”, Mallet Japan, Tokio

Aukcja, zorientowana na prezentację przede wszystkim grafik i prac na papierze, zaoferuje dzieła autorstwa największych artystów modernizmu, takich, jak Jean Miró, Marc Chagall oraz Roy Lichtenstein.

5. 22 lutego – „Od Alphonse’a do Hélène Kann: Pasja artystycznego dziedzictwa”, Artcurial, Paryż

Unikalna aukcja, która obejmie zarówno dzieła antyczne, jak i nowoczesne, zaprezentuje prace z kolekcji Alphonse’a Kanna oraz jego siostrzenicy, Hélène Kann-Bokanowski, które pozwolą prześledzić rodzinną historię artystycznego dziedzictwa. Wśród ogromu, z jednej strony, starożytnych i średniowiecznych obiektów sztuki, z drugiej zaś realizacji artystów XX wieku, na największą uwagę zasługują z pewnością obrazy Georgesa Braque’a oraz Oliviera Debré.

fot. (góra) Bernard Buffet, Deux clowns, saxophone, 1989, źródło: Christie’s

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.