szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

NOT FAIR – targi sztuki współczesnej w Pałacu Kultury i Nauki

12.09.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia, Wystawy, Wystawy: Polska

W przyszły weekend (21-24 września) odbędzie się druga międzynarodowa edycja targów sztuki NOT FAIR. Zaproszono galerie, kolekcjonerów oraz kuratorów z kraju i zagranicy. Impreza promuje nawiązywanie kontaktów wśród uczestników rynku sztuki współczesnej, wspiera tworzenie sieci współpracy, uznania i wzajemnych inspiracji.

Mimo kategoryzowania wydarzenia jako targi, już sama nazwa może sugerować pewne zgrzyty. Pierwszą różnicą jest zaplanowanie ekspozycji. Tradycyjnie w przestrzeni wystawienniczej stawiane są stoiska galeryjne, które tworzą wyraźne granice między uczestnikami. Not Fair zadbali o to, by wszystkie prace prezentowane były wspólnie, wykorzystując i czerpiąc z miejsca wystawy. Kolejną miłą odmianą dla galerników jest fakt, że twórcy wydarzenia nastawieni są na współpracę z młodymi, często nieznanymi szerzej instytucjami. Dzięki takiemu założeniu koszty udziału są kilka lub nawet kilkanaście razy niższe niż na innych tego typu imprezach. Międzynarodowi goście znacznie podnoszą rangę i urozmaicają wydarzenie, zwracając uwagę zagranicznych krytyków i kolekcjonerów na prężnie rozwijający się rynek młodej polskiej sztuki.

Każda z zaproszonych galerii zaprezentuje jednego z artystów, z którymi współpracuje. Podczas Not Fair istotnym jest korespondowanie a wręcz dialog sztuki z wnętrzem. W tym roku ponownie wykorzystana zostanie przestrzeń Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jak przyznaje Michał Woliński – jeden z organizatorów – często są to prace site specific, które powstają specjalnie z myślą o jesiennym wydarzeniu.

Not Fair będzie odbywać się równolegle z Warsaw Gallery Weekend (22-24 września), w którym weźmie udział 26 prywatnych galerii. Programy obydwu wydarzeń korespondują ze sobą, co ułatwi wielbicielom sztuki wzięcie udziału w wydarzeniach w ramach każdej z imprez.

fot. (góra) źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.