szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Banksy skradziony spod Pompidou

04.09.2019

Aktualności, Świat: wydarzenia

W nocy z poniedziałku na wtorek złodzieje wycięli mural autorstwa Banksy’ego w pobliżu Centrum Pompidou.

Choć dzieło nie należało do kolekcji Centrum Pompidou w Paryżu, to instytucja podała m.in. na Twitterze informację o dokonanej kradzieży. Praca znajdowała się na plecach bilbordu umieszczonego na tyłach ich budynku i przedstawiała szczura trzymającego nóż użytkowy.

Złodzieje, najprawdopodobniej używając piły mechanicznej, zniszczyli warstwę pleksiglasu zabezpieczającego graffiti, a potem wycięli cały fragment ścianki ze słupa. Sprawa została zgłoszona na policję.

To już druga próba kradzieży dzieła – pierwszą udaremniono około rok temu, kiedy to ochroniarze złapali pragnących prześlizgnąć się obok nich złodziejaszków. Szczur nie jest jedynym graffiti Banksy’ego, które skradziono w podobny sposób. Na tylnych drzwiach kina Bataclan artysta stworzył płaczącą sylwetkę dziewczyny na cześć ofiar zamachu. Ona również została wycięta.

M.N

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.