szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Dom dla sztuki – sztuka dla domu”. Otwórz swoje wnętrza na piękno

06.04.2012

Magazyn

Źródło: Wro 2016

Źródło: Wro 2016

Wrocław 2016 oraz Porozumienie Kreatywne, w dniach 14-15 kwietnia 2012, organizują targi sztuki, które zostaną zrealizowane w ramach wydarzenia „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu”.

W przedsięwzięciu mogą wziąć udział wszyscy wrocławscy i dolnośląscy artyści, którzy podczas trwania targów zaprezentują swoją twórczość w formie Galerii oraz stoisk wystawienniczych. Dla publiczności będzie to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z artystami oraz nabycia ich dzieł.

Podczas wydarzenia odbędzie się również wiele spotkań z kolekcjonerami dzieł sztuki, wykłady na temat inwestowania w sztukę oraz aukcja prac artystów, która odbędzie się w sobotę wieczorem. Licytację zorganizuje profesjonalna placówka aukcyjna.

Oprócz tego, organizatorzy przewidzieli warsztaty pt. „KidsLOVE design” oraz „Re-CYKL-art”. Będą one pokazywać wiele możliwości wykorzystania przedmiotów codziennego użytku, które mogą pełnić rolę zabawek, motywów dekoracyjnych oraz wielu innych zaskakujących form artystycznych.

Koronnym celem projektu „Dom dla sztuki – sztuka dla domu” ma być otwarcie naszych przestrzeni mieszkalnych na piękno i estetykę. Miejsce, w którym funkcjonujemy na co dzień, powinno bowiem cieszyć nasze oko i sprawiać, że będziemy czuć się dobrze.

Pierwszy zamysł programu, dotyczy traktowania domu jako dzieła sztuki, właściwej aranżowania przestrzeni oraz krzewienia funkcjonalności i harmonii. Drugi, ma na celu przełamanie barier w kwestii kolekcjonowania dzieł sztuki. Organizatorzy przedsięwzięcia pragną udowodnić, że sztuka jest dostępna dla wszystkich, nie tylko dla elit.

To już druga edycja programu „Dom dla sztuki – sztuka dla domu”. Targi odbędą się we wrocławskim foyer RCTB. Wszyscy artyści, którzy pragną wziąć udział w projekcie, formularz zgłoszeniowy mogą znaleźć tutaj.

Źródło: Wro 2016

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal Rynek-Sztuki.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.